A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Jak osiągnąć sukces w 6 krokach

Jak osiągnąć sukces w 6 krokach
5 (100%) 1 vote

jak osiągnąć sukcesDziś opowiemy sobie o tym jak osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie życia – w dowolnej kwestii jaką sobie wyznaczysz. Pokażę Ci szereg przykładów i kroków, przez które wystarczy przejść, aby osiągnąć nawet najbardziej śmiałe cele i aby osiągnąć w nich sukces.

Przeczytaj ten wpis uważnie, wydrukuj go, przeanalizuj, gdyż masz do czynienia z materiałem, który otworzy Ci oczy na wiele spraw.

Czym jest sukces?

Na początek trochę teorii. Czym w ogóle jest sukces? Czyż nie jest to stan w którym uświadamiamy sobie, że osiągnęliśmy zamierzone cele (lub też jeden główny cel) i w którym czujemy satysfakcję, ogromny zastrzyk endorfiny, a mówiąc najprościej – czujemy się wspaniale.

Sukces to cel, a czym jest cel?

Zastanawiamy się jak osiągnąć sukces zawodowy, sukces w miłości, sukces we własnej pasji (na przykład nauczenie się nowych umiejętności) i w wielu innych dziedzinach życia, jednak często tracimy czas, bo brakuje nam jednej, bardzo istotnej kwestii.

Otóż sukces = osiągnięty cel, zatem czym jest cel? Sprawdźmy co na to inni mądrzy ludzie. Wikipedia mówi tak:

W psychologii, cel – to efekt (stan rzeczy), na którego ukierunkowana jest czynność, zachowanie celowe

Czyli jest to coś, do czego stale – świadomie dążymy, chcemy tego, mamy to klarownie przedstawione, zarówno w naszej głowie, jak i na papierze (w formie planowania), wizualizacji, map myśli, harmonogramów, wykresów itd.

Marzenie NIE jest celem!

I teraz prawdopodobnie najważniejsza część tego wpisu. Moment, który musisz sobie dokładnie zapamiętać i mieć świadomość tego faktu zawsze wtedy, kiedy będziesz czegoś chcieć od życia. A zatem – ludzie stale marzą. Mówią sobie:

 • kiedyś będę mieć taki samochód,
 • kiedyś pojadę na Karaiby,
 • chciałbym mieć taki piękny dom,
 • fajnie byłoby umieć tak tańczyć,
 • muszę nauczyć się tego języka,
 • chciałbym poznać taką ładną dziewczynę,
 • w przyszłości będą bogaty, będę pracować jako prezes, manager, właściciel firmy, itd.

Wszystkie te marzenia, paradoksalnie oddalają Cię od tego aby je osiągnąć. Dlaczego? Otóż czegoś im brakuje…

Bach i wracamy do codziennego życia

Popatrz – rodzaje marzeń wymienionych powyżej (a także setki innych), to tak naprawdę coś w rodzaju “wystrzałów” świadomości. Można by to nazwać nieco mniej elegancko, ale zostawmy przy wystrzałach. One nie kosztują nas zbyt wiele energii, dostarczają jakiś tam zasób endorfiny (bo w naszej głowie już osiągnęliśmy to marzenie), ale po czasie się rozpływają i wracamy do codzienności.

 

Ślad po wielkich pieniądzach, pięknym domu, nowoczesnym samochodzie i innych tych niesamowitościach, zwyczajnie się rozpływa. A zatem co zmienić aby osiągnąć sukces i aby te nic nie znaczące marzenia, nagle zaczęły się realizować?

Zamień marzenie w cel

I to jest właśnie klucz. Mantra którą musisz stale powtarzać i kolejna istotna (a może i najistotniejsza) rzecz dzisiejszego wpisu. Należy zmienić swoje marzenie w cel. Oprawić je w pewne ramy, które pozwolą naszej świadomości i podświadomości, dążyć do ich osiągania. Tylko wtedy będziesz w stanie zrozumieć jak osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie swojego życia.

A zatem sprawdźmy – jak to zrobić w 6 prostych krokach?

1. Sprawdź czy cel jest osiągalny (polecam analizę SMART)

Chcesz ładny samochód. Jaki? Nowe Audi, czy Maybacha? Jedno i drugie teoretycznie jest możliwe do osiągnięcia, jednak jedno kosztuje o kilka zer więcej. A zatem zacznij się zastanawiać w jakim czasie, z jakim nakładem pieniędzy, a także z jaką pracą, obowiązkami itd., można by to zdobyć. Zastanów się ile czasu to zajmie? Miesiąc, rok, a może 20 lat? Określ to w wyraźne ramy czasowe (jeszcze nie notujesz?!)

Do szczegółowej analizy własnego celu, proponuję krok po kroku rozpisać analizę SMART, ale zrób to dopiero po skończeniu tego wpisu.

2. Koncentracja na celu

W tym momencie kończysz zabawę i zaczynasz na poważnie zastanawiać się nad wszystkimi szczegółami swojego życia. Co ja mogę zrobić, aby osiągnąć swój cel. Gdzie mogę się poświęcić, z czego zrezygnować i co zrobić dodatkowo, aby przybliżyć się do osiągnięcia sukcesu w swoim celu.

I mamy przykład – chcesz nauczyć się niemieckiego w rok. Z analizy w pkt. pierwszym, wyszło, że to możliwe, w rok nauczysz się do poziomu A2, zmierzysz to egzaminem, a teraz co możesz zrobić żeby się do tego przybliżyć. Możesz wziąć dodatkowe lekcje, możesz znaleźć Niemca, który będzie Twoim rozmówcą, możesz też zrezygnować z czegoś, na rzecz poprawy wyników, na przykład z oglądania serialu o godzinie 19:00, na rzecz zapisania się na kurs.

3. Mapa osiągania celu

Jeśli powiem Ci – jedź teraz do Rzymu, to o ile nie zdarzało Ci się tam jeździć wcześniej, ani też nie jesteś zawodowym kierowcom, to na początek pomyślisz sobie “kurcze, wyzwanie”. Ale z czasem dochodzisz do wniosku, że są mapy, są GPSy, są oznakowania dróg. I krok po kroku, z mniejszej dróżki na obwodnicę, na autostradę i za kilkanaście godzin jesteś w Rzymie.

To samo z celem. Zrób sobie mapę celu.

Weź kartę papieru, po jednej stronie wypisz wielki cel, następnie sytuację w której teraz jesteś, połącz to i zastanów się co jest po drodze.

Przykładowo – chcę zostać prezesem międzynarodowej firmy XYZ i zrobię to za 15 lat. Czego potrzebuję? Najpierw wykształcenia, zatem dopisz gdzieś po drodze uczelnię, konkretny kierunek, kiedy ją skończysz, co musisz wiedzieć aby się na nią dostać, jakie przedmioty podszlifować (rozwijaj i rozwijaj swoją mapę dalej).

Następnie co musisz umieć aby zostać takim prezesem? Może pracować w jakiejś innej firmie na stanowisku kierowniczym, osiągnąć jakiś konkretny cel (zwiększyć sprzedaż o 15% w 2 lata). Planuj, rozpisuj, a Twój GPS do prezesa stale się przybliża.

4. Uzależnij się od celu

Te ćwiczenia warto wykonywać. A zatem aby uzależnić się od celu, musisz stale o nim myśleć, musisz ciągle się nim “raczyć”. Chcesz to wspaniałe auto o którym marzysz? Udaj się do salonu, wsiądź do niego, poczuj jak to jest być za jego kierownicą, kup sobie wycieraczki do takiego auta, zrób coś co inni uznają za głupotę, ale to jeszcze bardziej przybliży Cię do celu. Jeśli czujesz to w swojej głowie, to znaczy że możesz przenieść to do rzeczywistości.

5. Harmonogram dnia

Każdy cel ma mniejsze cele, a te mają jeszcze mniejsze cele operacyjne, dzielące się na dziesiątki zadań. Te zadania musisz wykonywać codziennie. Nie ma, że zrobisz to jutro, za tydzień czy za miesiąc. Albo żyjesz tym TU i TERAZ, albo lepiej sobie odpuścić, bo skoro nie możesz poświęcić się DZIŚ, to jak niby zrobisz to za te kilka dni czy za rok?

Rozpisz swoje codzienne czynności, małe, trywialne zadania, szczegóły, które pomogą Ci osiągnąć cel. Jeśli ma to być nowy dom, na który potrzebujesz pieniędzy i znalazłeś już drogę ich zdobycia (na przykład umiejętność, która jest wysoko ceniona), w takim razie ćwicz tę umiejętność, dziś, teraz, jutro i każdego następnego dnia.

6. Aktualizacja celów

Życie nie stoi w miejscu, stale się zmienia, więc należy być stale na bieżąco. Czasem lepiej przyznać się do porażki i zmienić szczegóły swojego celu lub też całkowicie się przewartościować, niż ślepo dążyć za wyznaczonym planem, który może być nieaktualny.

Dlatego każdego dnia, zastanawiaj się, czy jest coś co warto by zmienić, poprawić, czy coś co było dobre do tej pory, nadal jest skuteczne i czy będzie miało szansę bytu za miesiąc czy za rok?

Nie jesteś więźniem własnego planu ani celu, dlatego możesz go swobodnie modelować.

Podsumowując

Czy teraz pytanie – jak osiągnąć sukces, wydaje się nieco łatwiejsze do ogarnięcia? Zatem nie czekaj ani chwili dłużej, zacznij działać od teraz, a za miesiąc, rok czy za te parę lat które sobie wyznaczysz, będziesz po drugiej stronie sukcesu.

Polecam dodatkowo

Mam nadzieję, że ten wpis był ciekawy, jako autor, poświęciłem na niego parę dobrych godzin, dlatego pragnę podzielić się z Tobą produktem, który może JESZCZE bardziej zmaksymalizować i poprawić Twoje efekty. Będzie idealny zawsze wtedy, kiedy:

 • – będzie trzeba się więcej przycisnąć do nauki czy pracy,
 • – gdy spotka Cię chwila zwątpienia i potrzebna będzie motywacja,
 • – gdy stres i codzienne obowiązki będą na wysokim poziomie i zapragniesz “odpłynąć w błogim relaksie”.afirmacje mp3

W tych i w innych sytuacjach, polecam Ci produkt o wdzięcznej nazwie Hepika. Sprawdź prezentację tych niesamowitych afirmacji mp3 i osiągnij DOWOLNY życiowy cel.

Odbierz ZA DARMO

 • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
 • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

2 komentarze, też coś dodaj...

 1. Iza pisze:

  Aby spełnić swoje marzenia, przede wszystkim trzeba wytyczyć sobie cele. Nie mogą one być nierealne ani zbyt skomplikowane. Nie jest trudno osiągnąć cel, jeśli czegoś się bardzo chce, jednak faktycznie na drodze do celu często ogarnia nas zwątpienie, wtedy afirmacje na pewno się przydadzą.

 2. Kasfgr pisze:

  Niektórzy ludzie też żyją sobie z dnia na dzień i wcale nie wyznaczają celów, a mimo to są szczęśliwi. A może to im się tylko tak wydaje? Sama już nie wiem. Mimo wszystko ja planuję i staram się krok po kroku dążyć do nowych rzeczy.


Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...