A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Tabletki na sen 10 powodów dlaczego ich nie brać

Tabletki na sen 10 powodów dlaczego ich nie brać
4.5 (90%) 2 votes

1. Tabletki na sen nie pomagają się wyspać…

Ale jak to? Otóż sen po tabletkach nasennych zażywanych przez dłuższy czas nie jest snem naturalnym. Nasz organizm faktycznie odpoczywa, spowalnia i tracimy świadomość podczas snu, ale jak powiedział
prof. Leon Lack z Uniwersytetu Flinders w Adelajdzie, sen na tabletkach nasennych to tak naprawdę sen na kredy, który trzeba będzie niestety spłacić, gdyż nie jest on fizjologicznie “normalny”. To trochę tak jak z alkoholem  czy narkotykami, tuż po polepszonym humorze, otwartości do ludzi, elokwencji i błyskotliwości, dopada kac.

2. Tabletki na sen uzależniają psychicznie

Jeśli zaczniesz brać tabletki, a te sprawią że zaśniesz, wtedy obudzi się w Tobie przeświadczenie, że bez tabletek już nie zaśniemy. Wtedy po ich odstawieniu mogą pojawić się prawdziwe problemy.

3. Tabletki na sen uzależniają fizjologicznie

Mocniejsze tabletki na sen, zawierają substancje chemiczne, związki nieorganiczne, formuły, etc. Może okazać się, że regularne przyjmowanie leku na sen, nie tylko uzależnia, ale też działa negatywnie na pozostałe elementy naszego organizmu, na przykład niszczy wątrobę czy nerki. Zatem w nocy śpimy spokojnie, a za dnia płacimy wysoką cenę.

4. Tabletki na sen ogłupiają

Nie bez powodu praktycznie każdy suplement czy lek na sen, zawiera informację o tym aby nie prowadzić pojazdów mechanicznych lub aby nie korzystać z maszyn czy urządzeń elektrycznych o dużej mocy. Działanie leku nasennego może się przedłużyć. Organizm podczas snu nie pracuje tak sprawnie i dodatkowo przez leki jest spowolniony. Co za tym idzie – wstajemy rano, a substancja aktywna nie zdążyła się jeszcze zmetabolizować, tak więc jedziemy do pracy “odurzeni”, nasza praca czy to fizyczna czy psychiczna jest wykonywana na pół gwizdka, podobnie z nauką.

5. Tabletki na sen niszczą tryb życia

Zamiast koncentrować się na diecie, odpowiednich nawykach związanych ze spaniem, wstawaniem i ergonomią naszego snu, koncentrujemy się na tabletkach. W nocy leki na sen, rano kawa na pobudzenie. Czy nie lepiej zająć się przyczynami a nie zwalczaniem skutków? Pamiętaj o tym, zanim sięgniesz po leki.

6. Tabletki nasenne mogą być niebezpieczne

Wbrew pozorom łatwo je przedawkować. Wiele z nich zawiera silne środki wykorzystywane do poważnych chorób psychicznych, nerwic czy depresji. Nie wierzysz? Zobacz ten artykuł.

7. Tabletki na sen a ból głowy

Przy obniżonym ciśnieniu spowodowanym przez tabletki nasenne, nasz organizm jest spowolniony. Jeśli napotkamy na dużą różnicę ciśnienia atmosferycznego, spowoduje to silny i nieprzyjemny ból głowy.

8. Tabletki nasenne a ciąża

Nie bez powodu nie mogą ich stosować kobiety w ciąży. Tabletki nasenne zawierają substancje, które mogą uszkodzić płód, a nawet wywołać poronienie.

9. Lekkie tabletki nasenne nie działają

Nie można tu mówić o całkowitym braku skuteczności, ale ich skuteczność nie różni się zbytnio od przyjmowania substancji z codziennego życia, takich jak miód, herbatki ziołowe, melisa itd. Można je łatwo pozyskać i z pewnością są zdrowsze.

10. Tabletki na sen można łatwo zastąpić

Czytanie książki przed snem, gorąca kąpiel, muzyka relaksacyjna, np. nagrania takie jak GErelaxis czy nagrania hipnotyczne. Wszystko to może skutecznie zastąpić leki na sen.

A co Ty sądzisz o tabletkach nasennych? Czy warto je brać czy nie?

Odbierz ZA DARMO

  • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
  • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

1 komentarz, też coś dodaj...

  1. Fitnesowiec pisze:

    Chodzi o to, że tabletki rozwiązują skutek ale nie przyczynę. Więc jeżeli masz problemy ze snem to zależy to od twojego trybu życia, najczęściej diety i ruchu. Jeżeli bierzesz tabletki to likwidujesz skutek, ale gdy tylko odstawisz tabletki to powrócisz do starych zwyczajów. Trzeba zlikwidować przyczynę. Np nie możesz zasnąć bo masz za dużo energii. To proste – jeżeli cały dzień siedzisz, masz siedzącą prace, to zużywasz mało energii i na wieczór masz sporo. Wystarczy po ćwiczyć a wieczorem będziesz zmęczony i zaśniesz bez problemów.


Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...