A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Środki na potencję kontra naturalne sposoby

Środki na potencję kontra naturalne sposoby
4.4 (88.89%) 9 votes

Nie przySTOI, żeby facet zaliczył fail

machoFacet to maczo. Niezależnie czy jesteś bibliotekarzem czy metroseksualnym, wrażliwym modelem, czy może robotnikiem drogowym z wyrzeźbionymi muskułami. W łóżku oczekuje się od Ciebie… tego czego oczekuje się w łóżku.

Jakiż to wstyd, gdy przyjdzie ten dzień i coś się nie uda. Miałeś tak? Partnerka to rozumie, przecież każdy z nas jest tylko człowiekiem, ale Ty nie dopuszczasz do siebie takiej “porażki”.

Dlaczego to spotkało akurat Ciebie, jak Twój organizm śmiał spłatać Ci takiego figla. Czy czas na środki na potencję? A może niezbędna będzie ingerencja medyczna, zabieg czy jakaś specjalna terapia? Spokojnie, człowieku! Poszukajmy przyczyn, a wtedy zastanowimy się nad skutkami.

Kto ma problemy z potencją?

Ile masz lat? 20, 30 czy 60? Zapewne myślisz, że im więcej, tym gorzej dla Ciebie. Nic bardziej mylnego! To mit, który obala Pan Profesor dr. hab Zbigniew Lew-Starowicz, psychiatra i psychoterapeuta w dziedzinie seksuologii. Uważa on, że wiek pacjentów z problemami erekcji znacznie obniżył się w ostatnich latach.

kawa i papierosyBezwzględnie problemów należy doszukiwać się w złej diecie i złych nawykach. Jakie to oklepane… kawa, papierosy, bla bla.

To tak jak z tą otyłością. 20 kilo nadwagi, to jeszcze nie otyłość. Chyba nie? Czy jednak tak?

No chłopie, skoro na pierwsze śniadanie zamiast jakiegoś warzywa z witaminą czy minerałami zapodajesz sobie czarnucha z 3 łyżeczek, do tego 3 łyżki cukru, następnie przegryzasz to papierosem, do tego nie stronisz od coli, soczystej kiełbasy, no i masz nadciśnienie tętnicze, którego pewnie nie kontrolujesz (bo kto by się tam przejmował ciśnieniami), to nie dziw się, że w tej sytuacji ucierpi na tym Twoje życie erotyczne.

Nie obrażaj się o kilka słów gorzkiej prawdy, tylko weź się ogarnij i zobacz jak można to rozwiązać.

Czy środki na potencję będą remedium? Poczekaj… trochę cierpliwości.

Ale ja jestem szczupły, nie mam nadwagi ani nadciśnienia

A pracujesz w korporacji po 12 godzin dziennie 7 dni w tygodniu, gdzie niedziela jest pod telefonem? A może masz dwa kredyty na karku, żona jest w 6 miesiącu ciąży i popsuło Ci się właśnie auto? To też nie dobrze. Bo musisz wiedzieć, że stres działa tutaj bardzo źle. Z jednej strony myślisz sobie “ale przecież w łóżku powinienem się odprężyć i odstresować“. Miałoby to sens, jeśli stres nie przekraczałby pewnego poziomu. Jakiego dokładnie? Nie wiem, każdy ma swój poziom tolerancji.


Weźmy piramidę potrzeb Maslowa
. To taki schemat, który przedstawia nasze potrzeby. Na samym dole są podstawowe potrzeby fizjologiczne, typu: jedzenie, spanie i prokreacja, zaś na górze jest samorealizacja, rozwój itd.

piramida_maslowaZobaczmy tę prokreację w zestawieniu z jedzeniem i spaniem. Czy jesteś w stanie się rozmnażać, kiedy jesteś głodny, spragniony i chce Ci się spać? Mam wrażenie, że średnio… Dodatkowo jak wiemy, seks nie zawsze jest prokreacją, a spłaszczając to do rozumowania zwykłego człowieka, jest uznawany przez nas za formę rozrywki.

Zatem problem pojawia się w momencie gdy chcesz się nad czymś skoncentrować i Twoja natura powinna reagować tak jak bywało to zwykle, jednak stres Cię odcina. Stres, problemy, niezałatwione sprawy, obawy, obowiązki.

Dlatego całkiem na poważnie, zanim polecisz do apteki czy lekarza i nieśmiało poprosisz o środki na potencję, może warto usiąść w zaciemnionym pomieszczeniu, wziąć głęboki wdech i zastanowić się, czy Twój problem, nie jest nieco głębszy?

3 ci powód problemów z potencją u mężczyzn

No przecież nie u kobiet!

A co do kobiet, to często mówi się, że rządzą nimi hormony. Ich zmienne humory, to hormony ich popęd też regulowany jest przez hormony, a te hormony zależą od wielu rzeczy. Problem tkwi w tym, że facet też ma hormony.

testosteron

Testosteron to jeden z tych głównych, który odpowiada za Twoją potencję. Może się tak stać, że spotkasz się z jakiegoś bliżej nieznanego powodu z jego niedoborem. Może to być wspomniana zła dieta, a może po prostu “taki okres”.

Czy zatem gdy pojawi się taki spadek napięcia, jedynym rozwiązaniem będą środki na potencję? Odpowiedzmy w końcu na to pytanie.

Środki na potencję – podstawa czy ostateczność?

Bynajmniej nie podstawa. Załóżmy, że Twój problem jest chwilowy, to jakaś “pierdoła”, jedna z wyżej wymienionych. Idziesz do apteki, kupujesz środki na potencję i udało się. Miałeś taką noc, że zapamiętasz ją do końca życia.

Może to zasługa jakiejś magicznej substancji aktywnej, którą miały owe środki na potencję, a może zwykłe placebo, bo w składzie znajdowała się witamina C i kilka substancji podnoszących ciśnienia.

Tak czy inaczej, zażycie tabletki wywołało u Ciebie przeświadczenie “gdy wezmę środki na potencję, to sobie poradzę, ale gdy ich nie wezmę, może być problem“. Jeśli był to problem psychologiczny, to pogłębiasz schemat: wezmę – będzie ok, nie wezmę – będzie gorzej.

Załóżmy, że może jednak była to fizjologia. Była w tych środkach substancja X, która sprawia że facet staje się Bogiem Łóżka. Teraz warto zadać sobie pytanie jak organizm przyzwyczaja się do różnych substancji. Nasza tolerancja zazwyczaj wzrasta. Kiedyś wystarczyła jedna kawa, jednak jeśli pijesz 3 dziennie, to zauważasz, że efekt pobudzenia trwa już nie 3 godziny, a 15 minut.

Czy nie obawiasz się, że podobnie może być gdy zaczniesz regularnie zażywać środki na potencję? Zadaj sobie to pytanie “czy chcę do końca życia być uzależniony od pigułki?!“.

Robisz sobie jaja, a to poważny problem

Gdy zaczniesz zagłębiać się w temat problemów z erekcją, to znajdziesz różne badania naukowe. Pokazują one, że bardzo duży odsetek problemów z erekcją jest (nazwijmy to) chwilowy. Bardzo wiele z nich to problemy psychologiczne, które wynikają z różnych sytuacji w naszym życiu. Facet, poprzez to że jego duma i honor nie pozwalają mu na taką wpadkę, nakręca błędne koło. Dlatego przed następnym stosunkiem nie myślisz już o tym, żeby było przyjemnie, tylko o tym czy będzie ta erekcja, czy może jednak nie będzie? A jeśli będzie to odpowiednia czy może chwilowa? I tak się nakręcasz, że odpadasz z gry.

Jeśli czujesz, że problem jest realny i faktycznie nie wynika z powyższych przesłanek, to proponuję Ci zabrać swoją męską dumę i iść z nią do lekarza seksuologa. On zapewne wie nieco więcej o męskiej fizjologii. Gdy już dostaniesz jakiś lek, postaraj się dowiedzieć WSZYSTKIEGO o skutkach ubocznych, o tym czy uzależnia, o tym jak działa itd.

Pójście do apteki jest łatwe i szybkie, ale czy to rozwiąże realny problem?

Naturalne sposoby walki z zaburzeniami erekcji

W tytule wyraźnie widnieją “naturalne sposoby”, więc czym są te naturalne sposoby jako alternatywa dla środków na potencję?

UM Sport 2013 - jump

UM Sport 2013 – jump

Dużo klepie się o tych zdrowych dietach, sporcie, odpowiednim śnie, technikach relaksacyjnych. Ale próbowałeś? Tak ciężko Ci na próbę zrezygnować z piwa, przekąsek? A czy faktycznie tak trudno jest wybrać się na zaplanowany spacer kilka razy w tygodniu? Bieg, basen, rower? Nie masz czasu – najgłupsza wymówka jaką słyszała ludzkość. Weź żonę, dzieci, znajomego i spal trochę kalorii. Wysiłek, to: spalanie tłuszczu, zastrzyk endorfin, oczyszczenie organizmu. Na pewno nie wyjdzie Ci to na złe, dlatego postanów sobie teraz, że tak właśnie zrobisz!

A może medytacja na problemy z erekcją?

Pójdźmy krok dalej. Wspominaliśmy kilka razy w naszych wpisach o GErelaxis, czyli muzyce do medytacji. Wielu ludzi pisało nam o tym jakie mieli wyniki w różnych dziedzinach życia. Było też kilka maili od panów, którzy wyraźnie podkreślali zbawienny wpływ na życie łóżkowe. Chodzi o to, że dzięki medytacji i relaksacji, zmienia się CAŁKOWICIE Twoje życie codzienne. Bo oczyszczony umysł, to lepsze decyzje i wybory, to większa tolerancja na stres, to w końcu większa chęć do działania na każdej płaszczyźnie.

gerelaxisGErelaxis to coś w rodzaju muzyki do medytacji, a raczej dźwięków połączonych z dźwiękami natury. Ma za zadanie wprowadzać nas w stan podobny do tego w jakich żyli ludzie dziesiątki, a nawet setki lat temu (w zgodzie z naturą).

Program ma za zadanie nas zresetować. Polecam Ci serdecznie nagrania, bo niezależnie od tego czy medytujesz od lat, czy właśnie masz zamiar zacząć, to GErelaxis będzie idealnym uzupełnieniem tej aktywności.

Nie zastanawiaj się czy warto medytować. Po prostu spróbuj. Przełam się, zrób coś nowego, co może jest dla Ciebie szalone, a GWARANTUJĘ Ci, że nie pożałujesz.

Mało tego – jeśli okaże się, że GErelaxis Ci się nie spodoba, nie spełni oczekiwań, nie sprawi obiecanych efektów, to producent oddaje 100% kosztów, zatem na testowanie masz 3 tygodnie, bez żadnego ryzyka. To chyba uczciwa propozycja.


Oficjalna prezentacja:  GErelaxis.


Podsumowując

Tabletki i inne środki na potencję, proponuję zostawić sobie jako ostateczność. Najpierw spróbuj rozwiązać problem metodami naturalnymi, zmień tryb życia na tyle na ile możesz. Jeśli to nie pomoże, udaj się do lekarza seksuologa, a ten pomoże Ci podjąć decyzję. Natomiast jeśli moja porada z medytacją Ci pomoże, to masz tu wrócić i zostawić TAKI komentarz, żeby chciało mi się napisać kolejne ciekawe porady, mające poprawić Twoje codzienne życie.

A mam jeszcze sporo do napisania, bo każdy problem o którym wspominam, mniej lub bardziej dotyczył mnie samego.

Pozdrawiam Serdecznie

Powodzenia.

P.S. Pamiętaj o GErelaxis (petarda!)

Odbierz ZA DARMO

  • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
  • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...