A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Sposoby na bezsenność – 7 PORAD

Sposoby na bezsenność – 7 PORAD
5 (100%) 2 votes

sposoby-na-sen

A jakie Ty znasz sposoby na bezsenność?

Ten stan, kiedy kładziesz się w wygodnym łóżku i po całym dniu czujesz zmęczenie, ale mimo to nie możesz zasnąć. Skąd te problemy, dlaczego tak się dzieje? Postaramy Ci się doradzić i zaproponujemy nasze sprawdzone sposoby na bezsenność, które MUSISZ przetestować.

UWAGA: Jeśli problem bezsenności trwa u Ciebie więcej niż miesiąc, to warto skonsultować się z lekarzem i zrobić sobie podstawowe badania. Może to być niedobór minerałów i witamin, ale także jakieś konkretne schorzenie. A im wcześniej wyleczysz, tym lepiej.

1. Obżeranie się przed snem a bezsenność

Brzmi bezpośrednio i kontrowersyjnie? Niestety – przesadne objadanie się może być przyczyną bezsenności. Organizm dostaje pokarm do trawienia, więc pracuje, więc podwyższa ciśnienie, przyśpiesza krążenie, potrzebuje więcej tlenu, a to jest idealne, żebyśmy pozostawali w stanie czuwania na wyższych obrotach. Dlatego zanim przetestujesz inne sposoby na bezsenność, upewnij się, że nie najadasz się MINIMUM te 2 godziny przed snem (a niektórzy dietetycy proponują nawet więcej).

2. Czytanie na bezsenność

Czytanie jest idealnym sposobem na walkę z bezsennością. Działa w wielu przypadkach. Można to porównać do opowiadania bajek małym dzieciom (pamiętasz to z dzieciństwa, prawda?). Nie musisz wybierać ambitnej książki, którą czytasz z zapartym tchem, bo może się okazać, że ta za bardzo Cię wciągnie. Przejrzyj newsy, teksty branżowe, ciekawostki, albo zobacz coś na Youtube używając smartfona. Nie zastanawiaj się co 5 minut czy już chce się spać czy jeszcze nie, po prostu podejdź do sprawy na luzie. Może okazać się, że obudzisz się rano z książką, gazetą czy telefonem na klatce piersiowej.

3. Muzyka relaksacyjna / nagrania, etc.

Jeśli interesują Cię niekonwencjonalne sposoby na bezsenność, to sprawdź także nagrania relaksacyjne. Uspokajają organizm, wprowadzają  w lekki trans, pozwalają zniwelować stres i napięcie, a to wszystko sprzyja zasypianiu. Jednym z ciekawych rozwiązań, które z pewnością polecamy są nagrania GErelaxis (połączenie dźwięków natury z dudnieniami różnicowymi), cała prezentacja znajduje się tutaj: nagrania relaksacyjne GErelaxis.

4. Pokój a sposoby na bezsenność

Dla wielu z ważne jest to w jakich warunkach się śpi. Ci bardziej wrażliwi, zwracają uwagę na zapachy, hałasy, temperaturę. Możesz narzekać, ze sąsiad o 2 nad ranem postanowił grać na gitarze, możesz wzywać policję i obrażać się na cały świat, jednak czy nie lepiej eliminować problemy w sposób kreatywny? Mniejsze czy większe bolączki zawsze się trafią, ale musisz nauczyć się je rozwiązywać. Na hałas – pomyśl o zatyczkach do uszu, na temperaturę – możesz ją regulować wiatrakami, klimatyzatorami, podgrzewaczami, uchyleniem okna itd. Nie otworzysz okna, bo wlatują insekty? Kup moskitiery. Na każdy problem jest jakieś rozwiązanie, wystarczy się rozejrzeć.

Zatem może wyszukane sposoby na bezsenność to jedno, a podstawa jaką jest komfortowy pokój / miejsce do spania.

5. Leki na bezsenność

Ludzie często poszukują pomocy w farmakologii, ale czy sposoby na bezsenność faktycznie powinny uwzględniać stosowanie leków? obacz wpis na temat tabletek nasennych i samodzielnie oceń czy warto je brać czy też nie. Naszym zdaniem nie warto się od nich uzależniać już na samym początku. Tabletki to ostateczność.

6. Lawenda na sen

Zapach lawendy pomaga w zasypianiu. Wprowadza w stan odprężenie, łagodzi stres i uspokaja. Dlatego warto przetestować olejki i zapachy lawendowe, które można umieścić w sypialni. Niedrogie i z całą pewnością przyjemne rozwiązanie.

7. Nagrania do synchronizacji półkul mózgowych

I kolejne, dość niekonwencjonalne sposoby na bezsenność, czyli tzw. synchronizatory półkul mózgowych. Są to nagrania działające na zasadzie dźwięków o różnych częstotliwościach, natężeniu i modulacji (inne na każde ucho). Nagrania wprowadzają w wiele stanów, zarówno tych mających na celu większą koncentrację, jak i pomoc w uspokojeniu, odprężeniu, ale też w odczuwaniu różnych nietypowych stanów, np. poczucie heroizmu, czy nagrania takie jak nagranie bomba (od Fruiti), które jest typowo rozrywkowe, a które ma wprowadzić nas w stan (trudny do opisania) uczucia “eksplozji głowy”. Cała prezentacja pakietu Fruiti tutaj.

Podsumowanie

Na dziś to tyle. Mamy nadzieję, że te sposoby na bezsenność w końcu pomogą Ci spokojnie zasnąć i spać jak dziecko przez całą noc. Jeśli masz jakieś uwagi, pytania czy spostrzeżenia, to zapraszamy do komentowania poniżej.

Odbierz ZA DARMO

  • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
  • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...