A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Rozwój duchowy

Rozwój duchowy
4.5 (90%) 2 votes

Dziś porozmawiamy sobie co nie co o duchowości. Rozwój duchowy jest dla każdego czym innym. Na wielu szkoleniach i spotkaniach motywacyjnych, ludzie spytani o duchowość, wyobrażają sobie obrazy z dalekiej Azji, kiedy to mnisi cały dzień medytują i żyją w ascezie. Nie musi to wyglądać w taki sposób.

Zatrzymaj się na 15 minut dziennie

Dokładnie tyle potrzebujesz aby usiąść w zacisznym miejscu (czy to będzie hotel, mieszkanie czy działka za miastem) i:

 • zamknąć oczy,
 • posłuchać muzyki relaksacyjnej,
 • afirmacji,
 • jeśli jesteśmy wierzący – pomodlić się,
 • lub zwyczajnie “zresetować się”, nie myśleć o niczym,

To nie kosztuje wiele czasu, nie angażuje wielu środków, ale niesamowicie pomaga Twojej duchowości.

15 minut relaksu co 4 godziny

Dokładnie tyle trzeba aby znacznie naładować baterie. Twoja siła zewnętrzna, energia do pracy fizycznej i psychicznej, zależy od tego co siedzi w Twojej głowie. Jeśli brak Ci motywacji, masz stałą presję, strach czy nawet ból,to ciężko jest utrzymać spokój i radość ducha, a to jest strasznie destrukcyjne.

rozwój duchowyWszystkim steruje umysł

Często ludzie sobie myślą, że nie mają do czegoś predyspozycji, siły, znajomości, umiejętności itd. BZDURA!

W tym momencie jestem w stanie pokazać Ci przykłady zwykłych ludzi, a często na pierwszy rzut oka słabszych, którzy osiągnęli niesamowite sukcesy i są znani na całym świecie.

 • Nick Vujicic – światowej klasy mówca motywacyjny, który nie ma nóg i rąk. Ten człowiek porusza tysiące, o ile nie miliony ludzi.
 • Stephen Hawking – człowiek, który pół swojego życia jeździ na wózku, nie może poruszać kończynami, a mówi tylko dzięki syntezatorowi mowy, jest genialnym fizykiem, specjalizującym się w czarnych dziurach.
 • Steve Jobs – gość od Apple, który od zera stworzył markę znaną całemu światu, znaną ze sprzętu elektronicznego (komputery, telefony, odtwarzacze mp3). Nie ważne czy go kochasz czy nienawidzisz, ale nie zmienisz tego że jest uznawany za pioniera w dziedzinach takich jak motywowanie, zarządzenie pracownikami czy nawet autoprezentacja. Został adoptowany, a za młodu był zagorzałym hipisem.
 • Mark Zuckerberg – Facebook, chłopak który lubił komputery i programowanie. Trochę pracy, trochę frajdy, trochę szczęścia i mamy największy na świecie portal społecznościowy.

To może co nie co o Polakach?

 • Andrzej Szczęsny – polski narciarz paraolimpijski, jeździ na jednej nodze i osiąga niesamowite wyniki. Ostatnio wygrał reality show Celebrity Splash (skakał do wody na jednej nodze!),
 • Marcin Gortat – pierwszy i jak dotąd jedyny Polak w NBA, pochodzi z Łodzi, ukończył technikum mechaniczne, skoro jemu się udało, to dlaczego Tobie ma się nie powieść?

Tego typu historii jest mnóstwo i można je ciągle wymieniać, a pokazują one jak zwykli ludzi z krwi i kości osiągnęli w życiu wiele. Dlaczego? Poprzez wiarę w siebie i ogromną duchowość. Nawet Stephen Hawking, który jest ateistą i nie wierzy w Boga, poświęca masę czasu na rozmyślanie, analizowanie i rozmowę z samym sobą – czyż to nie forma duchowości?

To jak kreujesz swoje myśli…

Masz coś, co może być silną bronią w walce z problemami, niesamowitym narzędziem do tworzenia rzeczy wielkich i potężnych, ale także coś co może blokować Cię przed zrobieniem kroku wprzód. Jest to Twój umysł. Im szybciej nauczysz się z niego korzystać aby przynosił Ci korzyści, tym lepiej.

Jeśli powyższe osoby zmotywowały Cię choć trochę, to pamiętaj – Tobie nie brakuje zupełnie nic aby im dorównać. Możesz nie mieć nogi, ręki, możesz nie słyszeć, możesz mieszkać w najdalszym zakątku Polski do którego nie docierają autostrady i drogi szybkiego ruchu, możesz być z biednej rodziny, a mimo to możesz osiągnąć cokolwiek sobie wymarzysz. Poświęć czas na swoją duchowość, naucz się z nią współpracować, zrozum że jest coś więcej niż tylko biologia, witaminy, dobra dieta… to wszystko jest ważne, ale bez Twojego umysłu, to przypomina jazdę samochodem dookoła parkingu – tracisz paliwo, ale nie dojedziesz zupełnie nigdzie.

Jak zwykle, polecamy Ci nasze produkty, które pomagały, pomagają i będą pomagać jeszcze wielu ludziom z całego świata. Większość z nich znajdziesz na sklepie www.SkarbnicaZycia.pl

Pozdrawiamy Serdecznie

Grupa Hepika

Odbierz ZA DARMO

 • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
 • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

14 komentarzy, też coś dodaj...

 1. Mariko pisze:

  Dla mnie rozwój duchowy to przede wszystkim czytanie i nauka nowych umiejętności. To pozwala mi się rozwijać i wzbijać w górę.

  • Mariko pisze:

   A co myślisz o kwestiach takich jak modlitwa, kontemplacja, medytowanie? Takie wyciszenie, które pomaga nam się nad sobą pochylić.

  • Robert_M pisze:

   Dla mnie podobnie, ale warto też czerpać wiedzę od tych, którzy już wcześniej do danego miejsca doszli.

 2. HannaJ pisze:

  A co powiecie na robienie sobie takich ćwiczeń rozwoju duchowego, na przykład medytacja na łące, albo spacer boso po lesie. Ktoś z was próbował?

  • Karolina Jóźwik pisze:

   to świetne sposoby, z tym, że raczej tylko na lato (a biorąc pod uwagę nasz klimat to na 1/3 lata) 🙂 a rozwój duchowy powinien trwać u nas non stop. ja rozwijam się m.in. dzięki pozytywnym afirmacjom. można je stosować przez cały rok i to w każdym miejscu.

 3. natalka pisze:

  ja bardzo podziwiam pana Stephena Hawkinga. tym którzy go nie znają polecam poczytać chociażby jego wpisy na Facebooku (tak, ma konto na tym portalu). dużo przeżył, ale widać, że umie się cieszyć z życia. osiągnął tak wiele, chociaż ma ograniczone możliwości. mógł się załamać, zamknąć w sobie, wpaść w depresję. ale nie, on zamiast tego pracował jeszcze ciężej. wszyscy powinniśmy brać z niego przykład i rozwijać się, żeby osiągnąć wszystko to, o czym marzymy 🙂

 4. kika pisze:

  ludzie, doceniajcie odpoczynek, bo nawet kilka/kilkanaście minut relaksu w ciągu dnia może nas uratować od depresji czy nerwicy. najlepiej zaplanować sobie z góry nasz rozkład dnia i uwzględnić w nim także relaks. ja tak właśnie robię i dzięki temu lepiej się czuję i lepiej funkcjonuję.

  • kalina pisze:

   ja mam tak samo. cokolwiek by się nie działo to muszę znaleźć chociaż 15 minut na wyciszenie się i medytację. bez tego umysł by mi się wieczorem “zagotował” 😛 a po medytacji jestem odprężona i mam znacznie lepsze samopoczucie.

 5. Dalila pisze:

  i w tym tkwi klucz do szczęścia człowieka – czasami trzeba się zatrzymać, chociaż na chwilę. tylko wtedy dostrzeżemy jak wiele już mamy. zbyt rzadko doceniamy to, kim jesteśmy, co już osiągnęliśmy, bo po prostu zaślepia nas chęć parcia do przodu, w pogoni za pędzącym światem. nie widzimy jakie mamy szczęście, jacy wspaniali ludzie są wśród nas. przemyślcie to 😉

 6. Turkoo pisze:

  umiejętność odpoczywania jest bardzo ważna. można żyć na wysokich obrotach, poświęcając się tylko i wyłącznie pracy, ale jak długo to może trwać? pamiętajcie, że nie jesteście robotami, musicie co jakiś czas się zatrzymać i zregenerować. ja tego się nauczyłem na podstawie własnych błędów. teraz już wiem jak ważny jest relaks, że nawet pół godziny medytowania przy odpowiedniej muzyce relaksacyjnej może zdziałać cuda, serio.

 7. Flower Power pisze:

  jak nie wiecie jak zrelaksować się w 15 minut to myślę, że odsłuchiwanie nagrań GErelaxis może być dla Was dobrym pomysłem. te kojące dźwięki pomagają zapanować nad nerwami i stresem, a to przecież niezmiernie ważne w naszym zabieganym świecie 🙂

 8. Jack Malone pisze:

  nie bardzo mam czas na odpoczynek w ciągu dnia, ale zawsze dbam o to by znaleźć na niego czas wieczorem. to bardzo ważne, bo relaks pomaga nam naładować baterie. a przecież regeneracja sił jest nam potrzebna jeśli chcemy rozpocząć kolejny dzień z nową energią.

 9. Hubert pisze:

  Nick i Stephen zawsze sprawiają, że od samej myśli o nich już jestem zmotywowany. Ja, zdrowy i młody mam sobie nie dać rady skoro oni sobie dali radę?!

 10. KG pisze:

  Medytacja jest wspaniałym doświadczeniem. Na początku jest ciężko ale nagrania do medytacji bardzo pomagają początkującym.


Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...