A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Objawy depresji – test

Objawy depresji – test
4.3 (86.67%) 12 votes

objawy depresji“Depresja”, to słowo, które często jest przez nas nadużywane. Ktoś mówi “mam depresję” w momencie gdy na przykład stracił pracę, partnera czy choćby dostał złą ocenę w szkole, co nie zawsze prowadzi do prawdziwej depresji (zazwyczaj po prostu do kiepskiego nastroju).

Prawdziwa depresja NIE jest kilkudniowym złym nastrojem, to stan który utrzymuje się tygodniami, miesiącami, a nawet latami. Ludzie z depresją nie mają chęci do życia, często są wyłączeni ze społeczności, zaś ludzie dookoła nie dostrzegają ich problemu, określając ich dziwakami.

Sprawdź czy Ty masz depresję. Poniżej proponuję Ci prosty test, który pomoże Ci określić czy możliwa jest u Ciebie depresja, czy może to tylko przewrażliwienie i chwilowy spadek nastroju.

Ten prosty test na depresję, sprawdzi czy występują u Ciebie jakiekolwiek objawy depresji, a jeśli tak, to co warto z nimi zrobić.

Objawy depresji – test

Poniżej zobaczysz kilka pytań o Twój stan samopoczucia, a także o codzienne sytuacje. Pytania są typu tak lub nie (gdzie tak – ta sytuacja mnie dotyczy, zaś nie – ta sytuacja mnie nie dotyczy), postaraj się szczerze odpowiedzieć. Ilość “tak” i ilość “nie” zapisz na brudno, aby móc to zweryfikować.

 • 1. Od dłuższego czasu, gdy wstaję rano, to od początku dnia nie mam motywacji.
 • 2. Izoluję się od innych ludzi, unikam spotkań towarzyskich, imprez, wypadów (czuję że nie mam przyjaciół).
 • 3. Czuję się jak osoba bezwartościowa, nie udało mi się nic osiągnąć, wszyscy inni są lepsi ode mnie.
 • 4. Nie odczuwam przyjemności w codziennych czynnościach, coś co kiedyś było dla mnie ciekawe, miłe i przyjemne, dziś jest obojętne.
 • 5. Brak mi koncentracji, nie mogę skupić się na poważnych czynnościach.
 • 6. Mam poczucie niepokoju, nie ufam ludziom, ktoś może chcieć mojej krzywdy.
 • 7. Bardzo łatwo się denerwuję, mam zmienne nastroje, zdarza mi się wybuchać, reaguję emocjonalnie.
 • 8. W ostatnim czasie zmieniło się moje ciało (znaczna utrata lub przyrost wagi).
 • 9. Spadło u mnie zainteresowanie życiem erotycznym
 • 10. Zdarzało mi się myśleć o śmierci (myśli samobójcze)

podsumowianieTe pytania nie oddają wszystkich objawów depresji, ale znaczną ich większość. Podlicz swoje tak i nie, a następnie zobacz co z tego wyszło:

0 – 2 tak – nie wygląda to źle. Czy aby na pewno w ostatnim czasie nie przytrafiła Ci się jakaś smutna historia, albo szokujące zdarzenie, które mogłoby znacząco wpłynąć na Twoje życie? Być może to jest problemem. Jednak nie warto go bagatelizować, jeśli nie czujesz się komfortowo, poszukaj pomocy specjalistów.

3 – 4 tak –  o ile nie było to ostatnie “tak”, to całkiem możliwe, że Twój stan jest chwilowy, być może objawy depresji są spowodowane nasileniem pracy lub jakimś konkretnym problemem w Twoim otoczeniu. Obserwuj swoje codzienne życie, a jeśli będzie trzeba, skontaktuj się z poradnią zdrowia psychicznego.

5 – 6 tak – sytuacja nie musi być aż tak poważna jak Ci się wydaje. Być może to problem natury psychologicznej i cała terapia ograniczy się do wizyt z psychologiem. Mimo wszystko warto zasięgnąć porady specjalisty, bo masz objawy depresji, które warto dokładnie zdiagnozować.

7 – 8 tak – masz ponad połowę popularnych objawów depresji, ogromnym plusem jest to, że udaje Ci się je dostrzegać. To właśnie ten prosty test powinien być początkiem zakończenia Twoich problemów. Dobrze poprowadzona terapia, może zmienić Twoje codzienne życie.

9 – 10 tak – jeśli mówisz poważnie, to wiedz jedno – to, że jesteś w stanie w ogóle czytać ten tekst, jest już dużym plusem. Osoby z zaawansowaną depresją często są tak odizolowane od społeczeństwa, że kompletnie nie interesuje ich otoczenie. Jednak wiedz, że Twój problem wydaje się być poważny, lecz jest on do rozwiązania. Czym prędzej skonsultuj się z lekarzem psychiatrą, a zobaczysz że odpowiednia terapia odmieni Twoje życie.

Podsumowanie

Depresja to temat na tyle delikatny i zarazem poważny, że z jednej strony trudno o niej rozmawiać, bo sami chorzy, często odrzucają możliwość zakwalifikowania się jako chorzy. Z drugiej strony – im wcześniej zaczniemy działać, tym szybsze i skuteczniejsze efekty uzyskamy.

Coś na poprawę nastroju?

test nadepresjęOczywiście jeśli to nie depresja, a czasem zdarzają Ci się takie dni, że lepiej byłoby odciąć się od całego świata, nie myśleć o codziennych obowiązkach i problemach, to na takie dni polecam Ci System Afirmacji Hepika. Afirmacje mogą zmienić Twój system myślenia. Jak to działa? Zobacz w prezentacji po kliknięciu na link z nazwą.

Odbierz ZA DARMO

 • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
 • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

22 komentarze, też coś dodaj...

 1. gość pisze:

  Jak ja miałam depresję to bardzo pomogła mi w tym muzyka relaksacyjna: http://skarbnicazycia.pl/muzyka-relaksacyjna – takie nagrania świetnie relaksują o pomagają odpocząć 🙂

  • Zgadzam się pisze:

   Zgadzam się, mnie bardzo pomogły nagrania relaksacyjne nie tylko w depresji ale w życiu codziennym – pomagają się wyciszyć i odpocząć, opanować nerwy i stres – DAJĄ DUŻO POZYTYWNEJ ENERGII 🙂

   • gość pisze:

    Potwierdzam
    łatwiej zasnąć i pozbyć się tej gonitwy myśli.

   • medytacja na depresję pisze:

    Ja nie miałem depresji ale często miałem zły humor, źle czułem się tak psychicznie zamknięty… Na medytację namówiła mnie znajoma, która medytuje od 3 lat – poleciła poradnik do medytacji i zacząłem medytować – po 3 tygodniach moje problemy ustąpiły i nie powróciły aż do tej chwili 🙂

  • Medytacja z GErelaxis to błogość pisze:

   Naprawdę Gerelaxis to świetne narzędzie do medytacji – pomaga w każdej sferze mojego życia.
   Teraz nie wyobrażam sobie tego jak mogłam się tyle lat męczyć e swoimi stanami depresyjnymi i pesymistycznym podejściem do wszystkiego…

   Medytacja zmienia życie na lepsze – polecam

  • medytacyjna pisze:

   Medytacja faktycznie świetnie pomaga w depresjach – co prawda nie zastępuję leków ale wartoo uzupełniać takie terapie medytacją – moja znajoma miała takie stany lękowe i lekką depresję i medytacja jej mogła to opanować – teraz to inna dziewczyna

  • Kakadu pisze:

   U mnie też się sprawdziło super.

 2. KaTeBaTe pisze:

  Mój przyjaciel miał depresję. Pierwsze objawy depresji dało się wyczuć w momencie gdy zaczął unikać towarzystwa, nic mu się nie chciało, był ciągle smutny. Z czasem się pogarszało. Teraz ma terapię, która na szczęście przynosi efekty. Paskudna choroba ta depresja.

  • Ktoś mi bliski miał podobnie. Trzeba dużo wspierać takie osoby. Wszystko co może dać mu relaks, odprężenie, endorfiny, jest na wagę złota.

   • Polecam afirmacje szczęścia pisze:

    Mnie depresja dopadła rok temu kiedy to miałam wypadek, straciłam pracę a że nie miałam zbyt wielu znajomych to siedziałam w domu bo musiałam dużo leżeć ze złamaną nogą… Po jakimś tygodniu takiej samotności odczułam dziwne lęki itd – okazało się, e to początki depresji.

    Czytałam o lekach na depresje ale to podobno bardzo duże świństwo i lepiej tego nie brać jeśli człowiek jest w stanie sobie samemu poradzić z depresją – mnie pomogły afirmacje szczęścia, które zakupiłam z całym pakietem na http://hepika.pl/ – naprawdę sa genialne – jeśli i wy macie zły humor czy stany jak w depresji to polecam afirmacje – to złoty środek.

 3. Matylda pisze:

  jeszcze kilka miesięcy temu na większość pytań odpowiedziałabym “tak”, ale odkąd stosuję afirmacje szczęścia wiele w moim życiu się zmieniło. zyskałam nową energię i motywację. teraz dzielnie walczę z przeciwnościami losu i nie przejmuję się niepowodzeniami. bo przecież będzie lepiej 🙂 depresja już mi nie grozi. całe szczęście 😉

 4. Emilka pisze:

  całe szczęście nie mam depresji, uff! sądzę, że to dlatego, że tak dbam o zachowanie proporcji między ciężką pracą a odpoczynkiem w czasie wolnym. zawsze dbam o to by dziennie poświęcać min. 1 godzinę na relaks i nabranie dystansu wobec codziennego życia. często relaks umila i ułatwia mi muzyka relaksacyjna GErelaxis.

  • Wiktoria pisze:

   napisałaś coś bardzo ważnego 🙂
   we wszystkim najważniejsze jest zachowanie umiaru, odnalezienie tzw. “złotego środka”. kiedy pracujemy to na 100%, ale nie możemy zapominać o odpoczynku. trzeba znaleźć odpowiednie proporcje między pracą a relaksem i się ich trzymać, niezalezienie od tego, co się będzie działo.

   • Beti pisze:

    Po części masz rację, jednak złotych środków raczej nie ma, więc nie warto w nie bezkrytycznie wierzyć, bo można się rozczarować. Trzeba nad sobą pracować i tyle. Tak więc zaciskamy zęby i do dzieła.

 5. Danuta pisze:

  objawów depresji nie można lekceważyć. trzeba walczyć z nimi na co dzień, żeby nie dopuścić do rozwoju choroby. myślę, że afirmacje są bardzo dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy podejrzewają u siebie depresję.

 6. Dominik Kowalczyk pisze:

  depresja? a co to? dzięki afirmacjom od Hepiki (szczególnie afirmacjom szczęścia) zupełnie zapomniałem co to złe samopoczucie i smutek bez powodu. wy też powinniście je wypróbować, jeśli coraz częściej zdarzają wam się tzw. gorsze dni.

 7. Sylwia pisze:

  a mnie humor poprawiają afirmacje szczęścia. myślę, że jak nie dopuścimy do twego by mieć zły humor, odchuchując właśnie te pozytywne afirmacje, to i depresja nam nie zagrozi. bo grunt to pozytywne myślenie! 🙂

 8. chrupek pisze:

  nie ma jednej depresji, u jednej osoby ta choroba może przebiegać w zupełnie inny sposób niż u drugiej. dlatego nie wolno lekceważyć żadnych objawów, które mogą wydawać się niepokojące. jeśli podejrzewacie u siebie depresję to najlepiej udajcie się do specjalisty, który po potwierdzeniu diagnozy natychmiast rozpocznie leczenie.

 9. paulinka pisze:

  depresja to straszna choroba. w ciągu kilku miesięcy zamieniła moją znajomą z uśmiechniętej dziewczyny w smutną, zgorzkniałą panią 🙁 to bardzo przygnębiające jak depresja może zmienić człowieka.

 10. dona pisze:

  ja mam od dawna depresje a

 11. Kakadu pisze:

  Mi na szczęście wyszło dobrze. Miałam tylko 3 czynniki depresyjne w tym teście. Ogólnie test wydaje się bardzo prosty, ale jest spoko, bo można sobie samemu sklasyfikować czy jest prawdopodobieństwo wystąpienia depresji czy też nie.

  • Minia pisze:

   Mnie podobnie wyszło i postanowiłam sprawdzić jak zadziała na mnie medytacja z tym GERELAXIS – i po tygodniu muszę stwierdzić, że już nie mam żądnego z kryterium tego testu na depresję 🙂
   A i ogólnie mam bardzo wysoki wzrost samopoczucia i takiego wewnętrznego szczęścia 🙂


Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...