A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Najlepszy sposób odchudzania to…

Najlepszy sposób odchudzania to…
Oceń wpis

Dzisiejszy wpis dedykuję wszystkim tym, którzy tracą już nadzieję w walce ze zbędnym tłuszczem. Zacznijmy od początku i bardzo zdecydowanie.

Najlepszym sposobem na odchudzanie wcale NIE SĄ:

 • długie godziny spędzone na siłowni,
 • setki kilometrów biegania,
 • drakońskie diety,
 • super niesamowite gadżety do odchudzania,
 • suplementy na odchudzanie typu “pigułki cud”…

UWAGA – najlepszy sposób odchudzania to psychologia

Twoje ciało nie osiągnie zupełnie nic bez Twojego umysłu. Dlatego odchudzanie należy rozpocząć od psychologicznego nastawienia się. Jak to zrobić? Oto kilka gotowych porad.

Wizja własnego wyglądu

Jak chcesz wyglądać? Niech to będzie Twoi celem do którego Twój umysł będzie dążył. Warto zrobić sobie takie proste ćwiczenie, a mianowicie znaleźć w internecie ciało jakiejś osoby, które nam się szczególnie podoba i przykleić do niego naszą twarz. Na pozór głupie, ale Twój mózg będzie mógł to zobaczyć – podświadomość stwierdzi “chcę tak wyglądać i zrobię wszystko aby tam dojść”.

Możesz także narysować swoje idealne ciało i zrobić powyższy zabieg. Im więcej zmysłów poruszysz, tym łatwiej to osiągniesz.

Rozmawiaj ze swoim ciałem

Sportowcy którzy ćwiczą na siłowni, powtarzają sobie trywialne, często śmieszne powiedzenia, w stylu: taaak, ręka rośnie, mięśnie się pompują, lewa ręka rośnie, prawa rośnie. Śmieszna to sytuacja, ale właśnie wtedy koncentrują całą swoją uwagę na tej ręce. To samo można zrobić z brzuchem i innymi partiami mięśni. Jeśli robisz sobie długi spacer, to mów do siebie – teraz z każdym krokiem, tracimy kolejne kalorie, jeden krok – jedna kaloria i jestem coraz bliżej schudnięcia.

Nagradzaj się

Najlepszy sposób aby coś osiągnąć musi uwzględniać nagrody. Nagroda to radość, to endorfina, a ona także przyśpiesza przemianę materii, co znów napędza koło utraty wagi. Twórz w swojej głowie nowy system nagród. Zamiast słodyczy, staraj się wybierać coś bardziej dietetycznego, na przykład jakiś owoc.

Dziś za te 5 kilometrów spaceru, nagradzam się soczystym mango!

Po pewnym czasie Twój mózg się tego nauczy. Mango będzie dla Ciebie ogromną nagrodą. Ten owoc to oczywiście przykład – samemu wybierz coś co może być dla Ciebie motywacją w przyszłości. Nie musi to być jedzenie, może to być równie dobrze jakiś drobny zakup czy też spędzanie czasu przy jakiejś konkretnej czynności.

Czym się wspomagać przy odchudzaniu?

Dieta? Jeśli decydujesz się na dietę, to TYLKO od wyspecjalizowanego dietetyka! Nigdy nie korzystaj z diety z gazet czy poradników. Siłownia? Jeśli tak, to z trenerem. Odchudzanie nie polega na “zatarciu” się jednego dnia i miesięcznej przerwy z racji znienawidzenia siłowni.

Odżywki do odchudzania? Raczej suplementy typu L-karnityna czy wyciąg z zielonej herbaty. One nie zaszkodzą, ale ich udział w utracie wagi nie przekracza 10%. Nawet kawa ma od nich większą skuteczność. Dlatego nie licz na “złote środki”. Utrata wagi zależy tylko i wyłącznie od Twojego nastawienia.

Najlepszy sposób odchudzania to Twój umysł!

system hepikaMożesz wspomagać się różnymi ćwiczeniami osobowości, wizualizacjami, medytacją, jogą, a także nagraniami typu afirmacje, czy muzyka relaksacyjna. System Afirmacji Hepika, ma w swojej ofercie afirmację wspomagającą utratę wagi. Warto zapoznać się z ich prezentacją.

Ich hasło brzmi: Jeśli w ciągu 2 tygodni nie zrzucisz minimum 1 kilograma, to odzyskasz zainwestowane pieniądze.

Czy jeden kilogram to mało w takim okresie czasu? Są to jak najbardziej ZDROWE i ROZSĄDNE osiągnięcia. Jeśli ktoś obiecuje Ci więcej, możesz mieć pewność, że dopadnie Cię efekt YOYO.

Oto oficjalna prezentacja: Hepika Fitness

Odbierz ZA DARMO

 • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
 • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

2 komentarze, też coś dodaj...

 1. Wojtek pisze:

  Jak dla mnie najlepszy sposób odchudzania to sport. Zrobiłem sobie ze sportu pasję. Biegam ze znajomymi, zakładamy się o różne rzeczy, na przykład kto na drążku się najwięcej razy podciągnie do końca miesiąca, albo kto najwięcej przebiegnie na endomondo w danym okresie. I to w moim przypadku działa super.

 2. Kormick pisze:

  A dla mnie najlepszy sposób odchudzania do długie spacery z muzyką na uszach 🙂


Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...