A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Medytacja dla początkujących

Medytacja dla początkujących
2 (40%) 1 vote

Jeśli chcesz zacząć medytować, to właśnie teraz, właśnie dziś, jest na to najlepszy moment. A jeżeli zastanawiasz się czy warto, to poniżej kilka argumentów na tak.

Medytacja dla początkujących – korzyści

Już po pierwszych kilku dniach, dzięki medytacji, możesz osiągnąć NIESAMOWITE korzyści. Zrób sobie prosty test, nie nastawiaj się zbyt poważnie. Potraktuj to jako zabawę, a zobaczysz, że było warto.

Samokontrola

samokontrola a medytacjaPierwsza zauważalna zmiana będzie dotyczyła Twojej samokontroli. Wielu z nas ma z tym problem, szczególnie w momentach, gdy musimy podjąć jakiś wybór, który niesie za sobą “niepożądane skutki”. Na przykład przy jedzeniu – podjadanie jest wynikiem słabej samokontroli.

Podobnie jest z wydawaniem pieniędzy. Zdarza Ci się czasem kupić coś bez sensu? Bo była promocja? Bo miało się przydać?

Tego typu sytuacje, staną się przeszłością, gdyż medytacja bardzo dobrze wpływa na nasz wewnętrzny spokój i koncentrację, dlatego zawsze wtedy gdy będzie trzeba podjąć jakąś decyzję, Twoja podświadomość podejdzie do tego bardziej racjonalnie i “na zimno”, bez zbędnych emocji.

Spokój wewnętrzny

Jesteśmy targani emocjami, często tymi negatywnymi. Wiele rzeczy nas irytuje, wkurza, złości. Zastanawiasz się czasem – po co mi to, co mnie to obchodzi… jednak często nie umiesz odpuścić i niepotrzebnie się emocjonujesz. Medytacja (nawet ta medytacja dla początkujących) zmieni sytuację o 180 stopni. Rzeczy irytujące, staną się dla Ciebie po prostu obojętne i skupisz się tylko na tych istotnych.

Systematyka i wytrwałość

Jeśli dotychczas zdarzało Ci się coś planować i nie wytrwać w tych postanowieniach, dodatkowo zdarza Ci się mieć słomiany zapał (coś zaczynasz i szybko kończysz), to medytacja także jest dla Ciebie. Wielu z nas bardzo nieracjonalnie i w emocjach planuje działania, następnie z wielu przyczyn nie jest w stanie ich zrealizować. Z medytacją możesz po pierwsze przeanalizować swoje postanowienie czy cel i podjąć mądrą decyzję. Dzięki samokontroli, będzie można systematycznie i wytrwale zrealizować swój plan.

Medytacja dla początkujących – wyzwanie 7 dni

Zrób sobie proste wyzwanie. Zaplanuj sobie coś, co realnie jesteś w stanie zrobić.

  • uczenie się podstaw jakiegoś języka przez 7 dni,
  • regularny zestaw ćwiczeń fizycznych,
  • przeczytanie jakiejś książki,
  • nauczenie się jakiejś umiejętności (żonglowania, stania na rękach, grania piosenki na gitarze),

Coś co jest możliwe do wykonania, nie zbyt trudne, ale też nic co można zrobić w godzinę. Zobaczysz, że z medytacją w ciągu 7 dni osiągniesz niesamowity wynik, gdyż całą swoją uwagę skupisz właśnie na celu.

Zatem – umowa?

Medytacja dla początkujących w 3 krokach

medytacja relaksacyjnaŻeby zacząć medytację, trzeba mieć 3 rzeczy. Wolne miejsce, względnie ciche i spokojne, do tego około 15 – 30 minut czasu dziennie, do tego umiejętność uwagi, a właściwie skupienia się. Tylko tyle i aż tyle.

Pewnie na początku pomyślisz sobie, że to zbyt proste, żeby było prawdziwe, ale to właśnie tych najprostszych rzeczy nie doceniani, a te są najskuteczniejsze.

  1. Siadasz we wspomnianym miejscu, możesz siedzieć na fotelu, możesz też leżeć w fotelu, możesz się o coś oprzeć. Unikaj typowego leżenia, ponieważ często zdarza się, że początkujący po prostu zasypiają.
  2. Wycisz się. Bierz głębokie, powolne wdechy i powoli wypuszczaj powietrze. Już sama ta czynność będzie bardzo przyjemna. Wyobrażaj sobie, jak bardzo każdy wdech i wydech Cię odprężają.
  3. Najważniejszy punkt to koncentrowanie się na tym co jest tu i teraz. To medytacja dla początkujących, dlatego ta technika jest jedną z najskuteczniejszych.

Koncentruj się na otoczeniu, spróbuj poczuć jaka jest temperatura, jak rześkie jest powietrze, jakie jest podłoże, jakie słychać dźwięki. Nie próbuj niczego zmieniać, ani w nic ingerować. Po prostu bądź i czerp z tego przyjemność.

W tle co jakiś czas możesz wtrącić swój wątek – swój plan który chcesz zrealizować.

Dodatki do medytacji

Zasadniczo nic nie jest wymagane do medytowania, jednak medytacja dla początkujących może być dodatkowo wzmocniona przez różnego rodzaju nagrania relaksacyjne. Tych systemów jest całkiem sporo, jeden z lepszych systemów premium, które stosują zarówno początkujący, jak i ci zaawansowani, jest zestaw GErelaxis. To dźwięki natury, połączone z tzw. dźwiękami binauralnymi. To w przypadku GErelaxis modulacje o zmiennych częstotliwościach, które mają wprowadzić słuchacza w stan alfa, czyli lekki trans, charakteryzujący się między innymi dużym odprężeniem i większą podatnością na sugestie.

Warto przetestować GErelaxis w połączeniu z medytacją, bo efekty są wręcz podwojone.

Nie zwlekaj ani dnia dłużej, zacznij medytację już dziś, a poznasz jej niesamowite możliwości.

Odbierz ZA DARMO

  • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
  • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...