A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Jak wpływa na Ciebie muzyka i kto może to wykorzystać?

Jak wpływa na Ciebie muzyka i kto może to wykorzystać?
Oceń wpis

“Mój znajomy dentysta, zrobił ankietę na 200 swoich pacjentach, okazało się, że muzyka do medytacji sprawiła iż połowa jego pacjentów odczuwała o 60% mniejszy ból!”

Jak to możliwe, że muzyka ma tak dużą moc i może wpłynąć na nasze życie w tak dużym stopniu, że nawet kobiety w ciąży słuchają muzyki poważnej, aby ich dzieci rodziły się zdrowe, a w przyszłości aby były mądre?

Jak muzyka wpływa na nasz nastrój?

Nie od dziś wiadomo, że muzyka wpływa na nasz nastrój. Kiedy biegamy, staramy się słuchać czegoś bardziej energicznego, czegoś co dodaje nam heroizmu, pewności siebie. Kiedy jest nam smutno, często (co dziwne) słuchamy smutnej muzyki, płaczliwej, spokojnej, romantycznej. Czasem te dźwięki mogą nas wprowadzić w zupełnie inny nastrój niż mieliśmy przed chwilą (to niczym trans).

Idąc dalej, nawet pojedyncze dźwięki mają ogromną moc. Mogą tworzyć w nas stany emocjonalne, mogą przywoływać wspomnienia, a przez to wymuszać na organizmie procesy fizjologiczne.

pianie koguta muzyka relaksacyjna

Czy kogut może dać Ci hormon szczęścia?

Przykład: ktoś kto wychowywał się na wsi, zawsze będzie kojarzył pianie koguta z czymś bardzo przyjemnym. Dźwięk piania, będzie przywoływał wspomnienia, a te będą wymuszać produkcję hormonów szczęścia, między innymi endorfiny.

 • A teraz jak myślisz, co by było, gdyby osoba która nigdy w życiu nie była na wsi, nagle usłyszała pianie koguta?

żmija psychologia muzyka relaksacyjnaReakcja będzie bardzo podobna! Po pierwsze – mamy coś takiego jak pamięć genetyczna, która odpowiedzialna jest między innymi za zachowania instynktowne. I tak, kiedy człowiek, który nigdy wcześniej nie widział żmij, gdy nagle zobaczy wielką, syczącą żmiję zygzakowatą, to poczuje mocny strzał adrenaliny (często odczuwalny w klatce piersiowej i na czubku języka).

Dlaczego tak jest? Bo nasi przodkowie wytworzyli taką reakcję z pokolenia na pokolenie. Jest to jedna z tysięcy reakcji i odruchów bezwarunkowych, które zostały nam przekazane w genach.

A zatem wracając do koguta – jego dźwięk, podświadomie będzie nam się kojarzył z porankiem, nowym dniem, nowymi możliwościami, perspektywami itd. Nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że tego nie czujesz, to nie znaczy że tak nie jest. Popatrz – gdy widzisz obrazek węża czy pająka, możesz się wzdrygnąć, może poczuć lekkie ciarki, ale to co stanie się z Twoim ciałem gdy zobaczysz wspomniane stworzenia w rzeczywistości, jest znacznie silniejsze – prawda?

medytacja relaksacyjna muzyka relaksacyjnaManipulacja dźwiękiem w celu…

Dźwiękami można manipulować w celu osiągnięcia konkretnego, zamierzonego celu.

Wykorzystują to agencje reklamowe, aby zachęcać nas do zakupów (konkretne dźwięki w reklamach, odpowiadają za konkretne reakcje), wykorzystują to sklepy i markety, żebyśmy chętnie wracali do nich, zostali jak najdłużej i kupili jak najwięcej, ale wykorzystują to także dentyści, lekarze i terapeuci, abyśmy się zrelaksowali i odprężyli.

Mój znajomy dentysta, zrobił ankietę na 200 swoich pacjentach, okazało się, że muzyka do medytacji sprawiła iż połowa jego pacjentów odczuwała o ponad 50% mniejszy ból! Po każdej wizycie robił prostą ankietę, która polegała na opisaniu doznań, a także o ujęciu skali bólu od 1 – 10 (gdzie 1 – nic nie bolało, a 10 – nie dało się wytrzymać).

Badanie było przeprowadzone dla własnej ciekawości i inspirowane metodami amerykańskimi. Jako tło, została wykorzystana muzyka do medytacji (najprostsze dźwięki natury). Okazało się, że NAWET ci pacjenci którzy wcześniej narzekali na dyskomfort, nagle zaczęli się czuć bardzo przyjemnie i nie odczuwali bólu, zaś osoby którym wcześniej puszczana była muzyka do medytacji i nie odczuwali bólu, nagle bez niej, zaczynają zachowywać się jak małe dzieci i narzekają że ich boli.

dentysta muzyka relaksacyjna

Inne możliwości dźwięku

Możliwości dźwięku jest znacznie więcej, a obecnie świat dopiero uczy się je wykorzystywać. To wibracje, które możemy opanować na własny użytek. W codziennym życiu to przede wszystkim:

1. Poprawa nastroju – każdy z nas ma swoje ulubione zespoły, które wprowadzają go w muzyczny trans.

2. Cele terapeutyczne – muzyka do medytacji, do relaksacji, do coachingu. Także Ty możesz ją wykorzystywać (na przykład z nagraniami typu GErelaxis – nagrania do medytacji relaksacyjnej).

3. Muzyka relaksacyjna dla dzieci – warto puszczać naszym dzieciom nagrania z dźwiękami relaksacyjnymi, które pozwolą im się bardziej skoncentrować i odprężyć, a przez to lepiej rozwijać w wielu dziedzinach życia. Mogą to być dźwięki natury, muzyka poważna, spokojne melodie odgrywane na tradycyjnych instrumentach.

 

4. Dzięki dźwiękom i muzyce łatwo wejść w stan alfa, a nawet głęboki trans, co pomaga w walce z nałogami, z uporaniem się ze złymi wspomnieniami czy też fobiami.

Udowodnij to…

Chcesz dowodu? To teraz przedstawię Ci coś namacalnego, co możesz sprawdzić na własnej skórze. Nasz partner, producent GErelaxis, udostępnił tu ponad minutę jednego ze swoich nagrań (Dotyk Serca Azji). Odsłuchując tej próbki, wyobraź sobie następującą rzecz: jesteś w starożytnym azjatyckim zakonie, jesteś w stanie głębokiej medytacji i masz 100% kontrolę nad swoim ciałem. Chcesz unosić się nad ziemią? Możesz to robić! Chcesz zmienić swój wygląd? Możesz dowolnie ingerować w swoje ciało. Zamknij oczy, weź głęboki oddech, wypuść spokojnie powietrze i nałóż słuchawki.

Próbka nagrania DOTYK SERCA AZJI od GErelaxis

Efekt – gwarantowany…

Wciśnij play

próbka DOTYK SERCA AZJI

Inne nagrania znajdziesz na www.gerelaxis.pl

Jeśli masz jakieś sugestie, spostrzeżenia, uwagi, to koniecznie podziel się nimi w komentrzu.

Odbierz ZA DARMO

 • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
 • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

5 komentarzy, też coś dodaj...

 1. […] Jak wpływa na Ciebie muzyka i kto może to wykorzystać […]

 2. Wojniczek pisze:

  Mi się próbka jak najbardziej podoba. Gdzie można kupić to GErelais? Tylko na oficjalnej stronie gerelaxis.pl? A może jakaś zniżka dla nowej klientki? 🙂

  • Kormick pisze:

   Próbka świetna i po tej próbce stwierdziłem, ze muszę to mieć. Mnie nieźle poczesało 🙂 Oczywiście pozytywnie mówiąc.

 3. Lidka pisze:

  Muzyka może albo relaksować, albo dodawać energii. Wykorzystuje się ją przy ćwiczeniach, odpoczynku, nauce, czy pracy. Nie mogę sobie wyobrazić życia bez muzyki, która jest ze mną zawsze.

 4. Hudek pisze:

  Odpowiednia muzyka pomag aw każdej sytuacji życia. W każdym najciężejszym etapie naszego życia najczęściej uciekamy do jakiś piosenek, melodii które powoduję że się skupiamy, a jednocześnie uspokajamy nasze zmysły co prowadzi że odczuwanie bodźców zewnętrznych przyjmujemy bardziej spokojnie. Afirmacje też bardzo się w takim przypadku są pomocne


Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...