A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Aby osiągnąć noworoczne cele, musisz się zaprogramować

Aby osiągnąć noworoczne cele, musisz się zaprogramować
5 (100%) 1 vote

Cytat dnia

Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału, tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień!

James Madison

Tyczy się to wszystkiego co robisz w swoim życiu. Wszystkie Twoje plany i cele nie zostaną zrealizowane jeśli nie potraktujesz ich na poważnie i nie przejdziesz przez cały ten skomplikowany proces pracy, pracy i jeszcze raz pracy.

Postanowienia noworoczne

osiągąganie celówWielu z nas robi sobie postanowienia noworoczne. Jeśli chodzi o psychologiczne podejście do postanowień noworocznych, to wielu psychologów uważa, że nie są one najlepszym pomysłem. już w pierwszym tygodniu, ponad 70% osób łamie swoje postanowienia noworoczne.

Zmiany należy wprowadzać przemyślanie i czy jest to:

 • odchudzanie,
 • praca,
 • biznes,
 • nauka czegoś nowego,

To nie warto inspirować się tylko “nowym rokiem”. Trzeba zmobilizować się ideą, prawdziwym celem.

Masz zaprogramowane nawyki

Znasz to uczucie, kiedy jedziesz samochodem, przerzucasz biegi, mijasz skomplikowane skrzyżowania, ale wcale się nad tym nie skupiasz? Robisz to po prostu podświadomie, jak robot. Podobnie jest z czynnościami typu gaszenie i zaświecanie światła. Wchodząc do swojej łazienki, nawet nie wiesz kiedy świecisz światło i nawet gdy nie ma prądu, naciskasz ten włącznik, choć naturalnie on nie działa.

Otóż wszystkie twoje zachowania i nawyki, niezbędne do osiągnięcia celu, można w sobie zaprogramować! Mało tego, możesz zaprogramować sobie nawet dany nastrój, stan emocjonalny czy całą grupę zadań, które będziesz wykonywać półautomatycznie.

Niestety w naszym życiu jest także wiele negatywnych nawyków, które mamy w sobie zaprogramowane. Na przykład odkładanie rzeczy i zadań na później. W momencie zmęczenia włącza się mechanizm obronny i mówi nam: odpocznij sobie, później to zrobisz. W konsekwencji nie robisz tego wcale.

Jak psy Pawłowa

Radziecki naukowiec sprawdzał zachowania psów, tworząc u nich pewne następstwa zachowań. Psy regularnie dostawały jedzenie o danej porze, zaś tej sytuacji towarzyszył dźwięk dzwonka. Psy naturalnie cieszyły się na jedzenie i zaczynały się ślinić (reakcja fizjologiczna). Z czasem aby wywołać ślinę u psów, wystarczył już tylko sam dźwięk dzwonka z którym kojarzyły jedzenie.

Powiesz, że psy można wytresować, a co myślisz o rybkach akwariowych? Te stosunkowo prymitywne istoty, mogą nauczyć się kojarzyć na przykład otwieranie klapy akwarium. I na ten dźwięk czy dopływ większej ilości światła, rybki nagle zaczynają “szaleć” i podpływają do powierzchni, bo wiedzą już że takiemu zachowaniu opiekuna, zazwyczaj towarzyszy wrzucanie pokarmu do akwarium.

Zaprogramuj w sobie nawyki

Podobnie jak rybki i jak psy Pawłowa, można zaprogramować własne nawyki i przekonania. Można poprawić swoją motywację, samozaangażowanie, heroizm, wiarę w siebie, pracowitość.

Kilka przykładów na to jak można zaprogramować w sobie wyżej wymienione kwestie.

1. Usiądź wygodnie w komfortowej pozycji, weź kilka głębokich oddechów i rozluźnij się. Pomyśl o czymś przyjemnym, na przykład o majowej łące czy zielonym lesie. Teraz wymyśl sobie jakiś marker. Na przykład dotykanie kciukiem palca serdecznego (niech to będzie coś czego nie robisz przy innych czynnościach). Następnie wyobrażaj sobie, że gdy łączysz w ten sposób palce, to przyjemne uczucie wzrasta, jeszcze bardziej i jeszcze mocniej.

Po kilku dniach ćwiczeń, zauważysz, że samo złączenie palców przywoła owe uczucie.

Jeśli spodobało Ci się to ćwiczenie, to zobacz na przykład ćwiczenie autoklasyfikacji, albo tworzenie map osiągania celów. Te ćwiczenia możesz pobrać tutaj Autoklasyfikacja, Mapa osiągania celów.

W dążeniu do swoich postanowień, warto także wspomagać się afirmacjami mp3, które będą niczym katalizator Twoich działań. Skutecznie usuną przeszkadzające Ci bariery i dadzą wiele energii do działania w konkretnych dziedzinach życia.

Odbierz ZA DARMO

 • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
 • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

2 komentarze, też coś dodaj...

 1. Iraa pisze:

  Ja korzystałam swojego czasu z takiej mapy osiągania celów do nauki na studiach i baardzo mi to pomogło – ciekawe jak sprawdza się w życiu – chętnie to zastosuję teraz 🙂

  Wpis naprawdę super 🙂

 2. znowu się nie udało pisze:

  Ja znowu miałem postanowienia noworoczne i kicha – nie udało się, brakło motywacji i silnej woli…


Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...