A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

(Nie)zwykły sposób na szybką naukę języków obcych

(Nie)zwykły sposób na szybką naukę języków obcych
4.6 (92%) 5 votes

sposób na naukę języków obcych
Dziś chciałbym opowiedzieć Ci o szybkim i w pewnym sposób niezwykłym, ale także zwykłym sposobie nauki języka obcego. Ale najpierw zrobimy sobie małą zabawę. Pobawimy się trochę wyobraźnią.

Przypomnij sobie taką czynność, którą robisz chętnie, robisz ją codziennie lub bardzo często, albo nawet nie musi być to czynność, niech będzie to rzecz, potrawa, osoba którą chcesz spotykać.

Robisz to, masz to, dążysz do tego nawet gdy: nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, czasu, sprzętu itd.

W moim przypadku taka czynność to na przykład guacamole, to taka potrawa z avocado, która bardzo mi smakuje. Jak tylko widzę avocado w markecie, to nie ważne czy kosztuje 4 zł czy 6 zł, zawsze chętnie je kupuję. Nie ważne, że zajmuje mi to kupę czasu a jedzenia nie jest za wiele, po prostu będę to robić chyba do końca życia:)

To samo mam z niektórymi serialami, po prostu je lubię i gdy zbliża się dana pora, to podświadomie lecę włączyć telewizor (nawet zegarek nie musi mi tego przypominać).

Podobnie mam z niektórymi znajomymi, gdy tylko zadzwonią, to od razu lecę się z nimi spotkać, choćby była późna pora, robię to chętnie nie szukam głupich wymówek.

Ale jaki to sposób na szybką naukę języków obcych?

Otóż na pokazuję Ci, że wszystkie te rzeczy są pewnego rodzaju nawykami, kojarzą mi się dobrze, NIE muszę się do nich w żaden sposób motywować czy zmuszać, to one motywują mnie do działania.

A gdyby tak sprawić, że język którego masz się uczyć, jest takim własnie nawykiem? twoim sacrum do którego uciekasz zawsze wtedy kiedy masz choćby 15 minut czasu? Żeby choć na chwilę:

 • posłuchać rozmówek,
 • wykonać kilka ćwiczeń,
 • porozmawiać z kimś w tym języku,
 • obejrzeć film w oryginale bez lektora czy napisów.

Tak, jest to możliwe i można sprawić, że dana czynność, a w tym przypadku “nauka” języka obcego, stanie się dla Ciebie czymś bardzo ważnym i przyjemnym. Dlatego podkreśliłem słowo nauka w cudzysłowie, żeby pokazać Ci, że wtedy to już nie jest nauka, a zabawa, pasja, przyjemność, cel czy jakkolwiek inaczej to nazwiesz.

Zaprogramuj się na dany język

Moją metodą nauki języków jest programowanie się na dany język. To zbiór procesów którym się poddaję przed i w trakcie nauki.

 1. Wartościowanie, które polega na tym aby pokazać sobie jak najwięcej korzyści z nauki danego języka, od możliwości poznania ludzi, po możliwości zarobkowe. Codziennie wypisuję różne rzeczy z tym związane i utrwalam je sobie w głowie. Czytam, że ludzie w moim zawodzie w danym kraju zarabiają 3 razy więcej (to tylko prosty przykład, ale im więcej znajdę, tym lepiej).
 2. Uzależniam się od języka, poprzez znajdowanie sobie znajomych (przez internet to relatywnie proste, opisane w poradniku z afirmacjami mp3 do nauki języków). Dzięki temu, że mam ich wielu, często umawiamy się na konferencje, często oni pierwsi się odzywają itd.
 3. Kupuję książki w języku obcym – wydałem pieniądze, mam motywację je przeczytać 🙂
 4. Oglądam filmy bez lektora i napisów.
 5. Zmieniam swoje otoczenie (od zmiany języka w telefonie i komputerze, po nazywanie rzeczy codziennego użytku w obcym języku. Na początku to głupie i śmieszne, ale bardzo pomaga).

Dużo pomagają mi afirmacje mp3 do nauki języków (sprawdź prezentację), dzięki którym dodatkowo utożsamiam się z tymi wszystkimi przekonaniami, które tworzę na początku.

Dzięki temu udało mi się opanować angielski do poziomu C1 bez jakiejkolwiek szkoły językowej i obecnie pracuję nad niemieckim, potrafię już czytać książki na poziomie b1.

Nie bój się inwestować w języki

Naprawdę warto, bo języki obecnie to przyszłość i możliwości w każdej dziedzinie życia! Inwestycja w nie, to inwestycja w przyszłość.

Odbierz ZA DARMO

 • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
 • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

2 komentarze, też coś dodaj...

 1. Jula pisze:

  No ja już korzystam z tych afirmacje do nauki od jakichś 4 miesięcy bo już dawno pisaliście o nich 🙂 (a jestem waszą wierną czytelniczką)
  I jeśli mam komuś doradzić to jak najbardziej POLECAM – z afirmacjami nauka języków staje sie znacznie łatwiejsza – od pól 4 miesięcy ucze sie języka angielskiego i juz bez problemu rozmawiam z anglikami – w 4 miesiące – -to chyba niezły wynik prawda? 🙂

 2. Afirmuje już 2 tygodnie pisze:

  Powiem wam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, nie jest to może jakiś skok, że wczoraj nie umiałam angielskiego a już dziś tak – tak nie jest ale po 14 dniach testowania tych afirmacji zmieniłam stosunek do samej nauki – uczę sie chętniej – odczuwam przyjemność i satysfakcje – od razu nauka idzie lepiej 🙂


Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...