A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Język angielski słówka

Język angielski słówka
5 (100%) 1 vote

angielskie słówka naukaWspółczesne czasy są wygodne dla społeczeństwa. Ludzie mają do dyspozycji przeróżne udogodnienia techniczne, mogą korzystać z nowoczesnych technologii, co pozwala im żyć wygodnie i przyjemnie. Jednak współczesne czasy wiele też od ludzi wymagają.

Obecnie można zauważyć, że jeśli ktoś nie zna przynajmniej jednego języka obcego, wówczas trudno mu będzie poradzić sobie w dorosłym życiu. Największy nacisk kładzie się na znajomość języka angielskiego.

Angielski to język świata

Tym językiem można się porozumieć w większości krajów zagranicznych, nic więc dziwnego że ten język jest wyjątkowo popularny i modny. Wiele szkół oferuje naukę tego języka, jednak warto uczyć się go także we własnym zakresie.

Przede wszystkim powinno się zacząć od nauki słówek z języka angielskiego, bo są one w tym wypadku podstawą. Jest wiele sposobów na to, jak można się szybko i skutecznie nauczyć słówek z języka angielskiego. Jedną z najlepszych metod, jest słuchanie słówek na mp3 itp.

Nauka angielskiego w relaksie

Wystarczy wygodnie się ułożyć na kanapie i włączyć materiał z konkretną partią słówek z języka angielskiego. Poprzez słuchanie słówek, szybciej się je przyswaja, szczególnie jeśli robi się to w pomieszczeniu, gdzie nic nas nie rozprasza i nie gubi naszej uwagi.

Przed nauką słówek z języka obcego, warto też oczyścić umysł. Najlepszym na to sposobem, będzie medytacja. Dzięki niej umysł się oczyszcza i wiedza jest lepiej przyswajalna. Bardzo przydatne będą też afirmacje, do nauki języków obcych.

Nauka angielskiego przez skojarzenia

Dzięki nim zdobywa się przekonanie o własnych możliwościach i umiejętnościach, dzięki temu słówka szybciej i łatwiej się zapamięta. Bardzo prostą metodą na naukę słówek z języka angielskiego, jest zabawa w skojarzenia. Każde słówko przypisujemy jakiemuś przedmiotowi czy sytuacji.

Wówczas łatwiej jest zapamiętać angielski odpowiednik polskiego słówka. Jest także wiele gier planszowych i elektronicznych, które pomagają w nauce słówek z języka angielskiego. Dzięki nim można się szybko nauczyć różnych słówek, a przy tym dobrze się bawić i spędzać czas ze znajomymi i rodziną.

Odbierz ZA DARMO

 • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
 • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

10 komentarzy, też coś dodaj...

 1. KierownikMajewski pisze:

  Jak uczysz się słówek z angielskiego, to pamiętaj, że lepiej uczyć się nieco dłuższych zwrotów, tak po kilka wyrazów najlepiej.

 2. Kuba pisze:

  Zacząłem stosować afirmacje do nauki języków obcych kiedy przygotowywałem się do tegorocznej matury. Teoretycznie byłem w grupie bardziej zaawansowanej z angielskiego ale w praktyce wyglądało to tragicznie i nawet podstawowe matury próbne były dla mnie problemem. Zauważyłem, że mam spore braki w słówkach i nie potrafię się skupić na nauce. Dzięki afirmacjom bardziej polubiłem ten język a słówka praktycznie same wchodziły mi do głowy, bo uczyłem się ich z przyjemnością. Rozszerzenie poszło mi bardzo dobrze a jest wysoko punktowane przy rekrutacji na studia 🙂

 3. Vojtek pisze:

  Słówek uczyłem się przy użyciu fiszek porozwieszanych w różnych miejscach w domu dzięki czemu mogłem często powtarzać dany materiał.

 4. VMW pisze:

  Podczas nauki słówek nieocenione mogą okazać się jakieś nagrania relaksacyjne do słuchania w przerwach od nauki, pozwalają wyciszyć na chwilę umysł i przygotować się do powtórki

 5. Bazyl pisze:

  Przy nauce słówek np. do sprawdzianów trzeba zacząć odpowiednio wcześniej, żeby mieć czas na odpoczynek i powtórkę. Nauka wszystkiego dzień lub jeszcze gorzej, noc wcześniej nie ma większego sensu bo i tak zapamiętamy max 1/3

 6. Pompek pisze:

  Do nauki języka świetnie sprawdzają się afirmacje językowe, pomagają bardziej zagłębić się w język.

 7. kula pisze:

  Moim zdaniem słówka na początku są ważniejsze niż gramatyka bo przynajmniej można przekazać “treść” a to że gramatycznie nie poprawnie to już trudno, ważne żeby się dogadać.

 8. kajman pisze:

  Medytacja przy nauce bardzo pomaga skupić się tylko na niej. Większe skupienie to szybsza nauka

 9. kangaroo pisze:

  Ja zawsze staram się relaksować w przerwach od nauki żeby szybciej nabrać sił na dalszą naukę 🙂

 10. kama pisze:

  Nie da się ukryć, angielski dzisiaj to podstawa!


Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...