A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Czy angielski jest potrzebny?

Czy angielski jest potrzebny?
4.5 (90%) 2 votes

czy warto uczyć się angielskiegoDedykuję ten wpis każdemu, kto zastanawia się czy warto uczyć się języka angielskiego. Czy warto wydać 200, 300, a nawet 1000 zł na naukę języka angielskiego. Nad tym czy warto umieć angielski na dobrym poziomie i czy angielski jest potrzebny, a jeśli tak to gdzie?

Więcej informacji w języku angielskim

Czasem szukasz informacji na temat jakiegoś szczegółowego problemu z dowolnej dziedziny życia i okazuje się, że po polsku nic nie ma. Wpisz po angielsku, a na pewno coś znajdziesz. Angielski to jeden z najpopularniejszych języków. W Samych Stanach Zjednoczonych jest ponad 300 milionów z ludzi z czego zdecydowana większość mówi po angielsku. Do tego dochodzi Wielka Brytania, Australia, Kanada, a nawet niektóre kraje w Afryce mówi się po angielsku.

Ilość informacji w tym języku jest ogromna, dlatego prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedzi na Twoje zagadnienie jest znacznie większe niż w języku polskim.

Po angielsku dogadasz się wszędzie

Czy to w krajach anglojęzycznych czy w miejscach słynących z turystyki, bez większych problemów dogadasz się po angielsku. Z jednymi lepiej, z innymi gorzej, ale zawsze jakoś wymienicie informacje. Jest to język relatywnie prosty w wymowie, nie ma przypadków i gramatyka wbrew pozorom także nie jest skomplikowana.

Praca z językiem angielskim jest łatwiejsza

Coraz więcej ofert pracy wymaga znajomości języka angielskiego. Nikogo już nie dziwi, że nawet sprzątaczka powinna znać podstawy angielskiego (a co jeśli klient hotelu będzie prosił o posprzątanie pokoju w określonych godzinach?). Im wyższe stanowisko chcesz osiągnąć, tym bardziej pracuj nad językiem angielskim. Obecny świat to globalizacja i nie wiadomo z kim przyjdzie współpracować Ci za miesiąc lub rok. A może Twoja firma podpisze kontrakt międzynarodowy i to czy umiesz dobrze ten język czy też nie, zadecyduje o Twoim awansie?

Większe zarobki z angielskim

Wielu ludzi mówi o wyjeździe w celach zarobkowych. Nie ma się co dziwić, skoro w wielu krajach anglojęzycznych takich jak Kanada, Stany, Australia czy Anglia, zarabia się 3 – 4 razy więcej, za to samo co robimy tutaj.

Owszem, można jechać na pracę sezonową i pracować bez znajomości języka obcego, ale zawsze wymagaj od siebie więcej. Nawet w tej pracy sezonowej możesz być brygadzistą… Pod warunkiem, że dogadasz się z właścicielem, który będzie Ci zlecał zadania do koordynowania.

To nie jest sytuacja wyssana z palca. W ten sposób jeden z moich znajomych został współwłaścicielem plantacji jabłek w Wielkiej Brytanii. 10 lat temu pojechał na zbiory, później został koordynatorem (sprowadzał ludzi z Polski do Anglii i organizował im pracę), a z czasem stał się ważnym ogniwem w rozwoju firmy i Anglik zaproponował mu spółkę.

Szersze horyzonty

Chińczyk, Portugalczyk, Niemiec i Francuz, większość z nich umie angielski. Nie musisz uczyć się mandaryńskiego żeby porozmawiać o Chinach, wystarczy umieć angielski. Jest mnóstwo organizacji zarówno studenckich, jak i fundacji, które organizują wymiany językowe, współprace między miastami partnerskimi i inne akcje mające na celu integrację. To daje możliwości poznania nowych – ciekawych ludzi, ale także zdobycia nowego doświadczenia w pracy, hobby i innych dziedzinach życia.

Podsumowanie

Czy teraz zgadzasz się, że warto uczyć się angielskiego? Zachęcamy Cię do tego bardzo mocno. Na blogu znajdziesz wiele ciekawostek o języku angielskim, ale także porad dotyczących uczenia się innych języków obcych. Zapraszamy do czytania, dyskutowania i wdrażania w życie podanych porad. Powodzenia.

Odbierz ZA DARMO

  • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
  • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

1 komentarz, też coś dodaj...

  1. Robek pisze:

    Ja wam powiem, że mnie angielski bardzo się przydał w pracy – dostałem awansik i trochę lepszą pensje 🙂
    Ale najważniejsza jest satysfakcja – a jeśli brak wam motywacji i chęci do nauki to ja polecam takie nagrania http://skarbnicazycia.pl/p/1532/329/hipnoza-do-nauki-hipnoza-mp3.html zastosowałem je razem z afirmacjami – efekt rewelacyjny 🙂 Nauka od razu szła lepiej 🙂


Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...