A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Angielski w miesiąc – czy to możliwe?

Angielski w miesiąc – czy to możliwe?
4.2 (84%) 5 votes

W internecie prawdziwą furorę robią tzw. szybkie metody nauki angielskiego, które głoszą obiecujące hasła typu: angielski w miesiąc czy angielski w dwa tygodnie.

Już na początku tego wpisu warto podkreślić, że NIE ma najmniejszej możliwości, aby ze stopnia zerowego lub bardzo podstawowego, osiągnąć na tyle wysoki poziom aby się swobodnie komunikować w języku angielskim.

Ale super technika do szybkiej nauki angielskiego…

Historie o ludziach, którzy odkryli niesamowitą technikę, dzięki której uczyli się języków obcych z tygodnia na tydzień.

“A teraz nauczę się francuskiego i bah, za tydzień umiem francuski”

Z całą pewnością jest to ciekawe i kuszące, jednak jedyne co można zyskać z takimi technikami, to strata motywacji, gdy po miesiącu zrozumiemy że nie udało nauczyć się tyle aby się porozumieć.

Żaden poliglota, który umie przynajmniej 4 języki obce w stopniu biegłym, nie powoła się na taką szybką technikę nauki angielskiego. Angielski w miesiąc do stopnia komunikatywnego, jest dobrym chwytem reklamowym, ale nie ma w tym cienia prawdy.

Najbardziej aktywni i maksymalnie skoncentrowani na nauce języka obcego, są w stanie osiągnąć widoczne efekty minimum po 3 miesiącach, zaś optymalny czas od zera do możliwości wypowiedzenia, to 6 okrągłych miesięcy.

Długo? Czas i tak minie, a tylko od Ciebie zależy czy podejmiesz realne wyzwanie, bez złudzeń o szybkich efektach.

1000 z angielskiego słów wystarczy?

Kolejnym mitem jest to, że znając 1000 słów z języka obcego, będziesz w stanie się porozumieć. Bzdura. Jako autor wpisu, chciałbym poznać przynajmniej jedną taką osobę, która nauczyła się 1000 słów i jest w stanie się komunikować, nawet na najniższym poziomie.

Znając 5000 słów po angielsku, nadal nie będzie się w stanie mówić super płynnie, ale załóżmy na chwilę że te 1000 słów wystarczy. Zatem zakładając że angielski w miesiąc jest czymś możliwym, trzeba byłoby uczyć się minimum 33 słowa dziennie, co jeszcze nie jest czymś nadzwyczajnym. Każdy dzień tygodnia, soboty, niedziele, 33 słowa na dzień.

Pamiętajmy też, że w angielskim praktycznie każde słowo ma jedno, dwa, a nawet kilkanaście znaczeń. W jednym przypadku może być rzeczownikiem, a w drugim czasownikiem. Zatem trzeba uczyć się  zwrotów i słów.

Kolejna kwestia to brzmienie / wymowa słów. Po wielu latach nauki, napotyka się trudności bo Anglik powie jakieś słowo “w taki sposób”, Amerykanin w inny, Kanadyjczyk jeszcze w inny i Australijczyk też…

Angielski z Enlinado

Jedna z metod szybkiej nauki angielskiego (jednak nic w stylu angielski w dwa tygodnie czy angielski w miesiąc 🙂 ) mówi o tym, że jeśli chcemy w miarę szybko nauczyć się języka, musisz zastosować metodę totalnego zanurzenia językowego. Całość polega na tym, aby angielski stał się dla Ciebie czymś naturalnym i codziennym.

Jest przynajmniej 12 sprawdzonych sposobów, a raczej zasad, aby uczynić naukę języka angielskiego czymś naturalnym i w ogóle NIE traktować tego jako nauki. Enlinado jest jednym s takich kursów, które uwzględniają wspomniane metody szybkiej nauki angielskiego.

Twórca deklaruje, że w 6 miesięcy od kompletnych podstaw językowych, poświęcając minimum 30 minut dziennie, jesteś w stanie osiągnąć poziom pozwalający na swobodne komunikowanie się. Jeśli będziesz uczyć się przez rok wykorzystując techniki z Enlinado, osiągniesz na tyle wysoki poziom, że będziesz w stanie porozmawiać na praktycznie każdy temat (o ile nie jest to fizyka kwantowa – no chyba, że to Twoje spectrum zainteresowań 🙂 ).]

Jeśli chcesz zobaczyć więcej, sprawdź oficjalną prezentację Enlinado na oficjalnej stronie.

Podsumowując

Nie trać czasu ani pieniędzy na szybkie techniki nauki angielskiego.

  1. Żadne technika w stylu angielski w miesiąc czy angielski w 2 tygodnie nie nauczy Cię zupełnie niczego, stracisz motywację.
  2. Nie wierz w żadne historie super odkryć ludzi, którzy nigdy nie istnieli (zdjęcia ze stocków) a którzy nauczyli się 50 języków…
  3. Mieszaj metody, techniki, sposoby, a nawet rozmówców.
  4. Gadaj w obcym języku, pisz, czytaj, poświęcaj na to najwięcej czasu – ile tylko możesz. I jeszcze raz gadaj.
  5. Upewniaj się co do prawdziwego znaczenia słów i zwrotów (dlatego warto poznawać Native Speakerów – w Enlinado jest kilka sposobów na to jak ich znaleźć).

Powodzenia i udanej nauki.

Odbierz ZA DARMO

  • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
  • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...