A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Afirmacje bogactwa

Afirmacje bogactwa
Oceń wpis

sposób na pewność siebieZanim opowiem Ci cokolwiek na temat afirmacji bogactwa (zanim wytłumaczę czym są afirmacje bogactwa), chciałbym zadać istotne pytanie na podstawie którego będziemy budowali wizerunek bogactwa. Co to jest to sławne bogactwo, którego człowiek tak bardzo pragnie i tak często o tym myśli. Czy bogactwo to:
– wielocyfrowe kwoty na koncie bankowym,
– nowy, drogi samochód,
– dom w bogatej dzielnicy miasta (i drugi w ciepłych krajach),
Zapewne jest to jakiś wyznacznik zamożności, jednak czy powyższe rzeczy naprawdę gwarantują bogactwo?

A czy istotną cechą bogactwa nie jest “szczęście”? Moim zdaniem nie wystarczy tylko posiadać coś, ale umieć się z tego cieszyć.

Znacie paradoks Bentleya? Człowiek, którego stać na Bentleya, jednocześnie nie może nim jeździć, bo byłoby to WSTYDEM, gdyż skoro może pozwolić sobie na tak drogie auto, to wręcz obowiązkiem jest wynajęcie szofera. Jak myślicie – jakie to uczucie, kiedy posiadasz doskonały samochód, którym jeździsz niczym dziecko z rodzicami.

To oczywiście skrajność bogactwa, ale w życiu ludzi zamożnych, często występują tego typu “anomalie”. Wielu z nich jest zadłużona na ogromne sumy, a nierzadko to co widzimy na wierzchu, jest jedynie twardą skorupą pod którą kryje się:
– ciągła praca pod wysoką presją,
– ogromne długi,
– problemy w “biznesie”,
– ciągły stres,
– brak czasu dla siebie i dla rodziny.

Nie chcę zniechęcać Cię do pragnienia bogactwa, jednak chcę ostrzec Cię przed bogaceniem się za wszelką cenę. Bogactwo powinno być dla Ciebie “naturalnym stanem umysłu”, a nigdy nie wyznacznikiem szczęścia. To szczęście jest pojęciem głównym, natomiast bogactwo, praca, pieniądze, są jedynie kwestiami komplementarnymi.

Miej świadomość, że do bogactwa wcale nie potrzebujesz grubego portfela, nowoczesnego telefonu, ipoda czy czegokolwiek innego co kojarzy się z zamożnością.

I dlatego z pomocą przychodzą Afirmacje bogactwa

Afirmacje bogactwa zmienią Twoją podświadomość
Obecnie Twoja podświadomość ma masę negatywnych przekonań związanych z bogactwem. Choć przy powyższych akapitach być może zdarzyło Ci się przytakiwać głową (gość faktycznie ma racje, coś w tym jest), to w głębi serca (a raczej umysłu) takie negatywne przekonania cały czas Ci przeszkadzają.

Być może Twoja podświadomość szepce Ci do ucha:
– nie mogę być bogaty,
– bogactwo wymaga wielu poświęceń,
– wszyscy bogaci ludzie są nieuczciwi (zdobyli to nieuczciwie),
– pochodzę z niezamożnej rodziny, więc nie mogę się wybić,
– nie mam znajomości,
– nie potrafię robić nic szczególnego (nie mam umiejętności) na czym mogę się wzbogacić.
i tak dalej…
Jednak to są zwykłe kłamstwa – negatywne przekonania, które jesteś w stanie zwalczyć. Dokładnie!
Tak samo jak da się zwalczyć lęk wysokości czy strach przed pająkami, tak też można zwalczyć w sobie negatywne przekonania na temat bogacenia się.

Być może obecnie Twoja podświadomość odpycha bogacenie się, pieniądze, dobra materialne, ponieważ cały czas ma tak zakodowane. Ty sam kierujesz swoim życiem w taki sposób, że unikasz sytuacji pozwalających na bogacenie się (cokolwiek to dla Ciebie oznacza). Schemat wydaje się zawiły – to fakt, ale zauważysz go dopiero wtedy, gdy uda Ci się z niego wyjść (to jak spojrzenie na labirynt z góry).

Afirmacje bogactwa wpajają Ci do głowy nowy system. To niczym przeinstalowanie starego systemu na nowy, który jest szybszy, odporniejszy na wirusy, ładniejszy graficznie. Taki sam efekt można osiągnąć z naszym umysłem – można otworzyć się na bogacenie.

Jak dokładnie wyglądają afirmacje bogactwa
To nic innego jak zestaw prostych (bardzo uniwersalnych) sentencji, które są powtarzane przez lektora. Odsłuchując ich regularnie, po pewnym czasie Twój umysł zacznie się z nimi utożsamiać, zacznie je w sobie zaszczepiać. I jeśli dziś w głębi umysłu myślisz sobie “nie mam pieniędzy”, “nie potrafię zarabiać”, to po metamorfozie zaczniesz podchodzić do tego w taki sposób “wiem jak łatwo mogę pozyskać pieniądze”, “bogactwo to mój naturalny stan”. Nie będziesz wypruwać sobie żył żeby zapracować na 1000 zł a później się smucić że musisz je wydać, bo zmieni się Twoje podejście do środków materialnych i do samego pieniądza jako do wartości.

To nie jest ani magia ani nowoczesna technika. Afirmacje są stosowane od lat – to czysta psychologia poparta naukowymi faktami i setkami publikacji, książek czy innych materiałów tego typu.

Teraz w zasięgu Twojej ręki…

Odbierz ZA DARMO

  • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
  • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...