A Ty jaki masz sposób na bycie szczęśliwym?

Jak tworzyć własne afirmacje?

Jak tworzyć własne afirmacje?
4.8 (95%) 4 votes

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. Jak wiesz lub jeszcze nie, od prawie 7 lat tworzymy, udoskonalamy, dystrybuujemy nasz produkt w postaci zestawu gotowych afirmacji mp3 czyli Hepika. Poza gotowymi afirmacjami, postanowiliśmy trochę wyjść z naszym do ludzi i pokazać jak można samemu tworzyć afirmacje, co nie jest aż tak trudnym zadaniem i przy odrobinie zaangażowania i wiedzy można stworzyć własne afirmacje.

Dlaczego afirmacje nie działają?

Gdzie 10 ludzi widzi pozytywne działanie jakiejś metody czy techniki, zawsze znajdzie się jedna, która powie iż to nie działa, to bez sensu i to nie przynosi korzyści. Podobnie jest w kwestiach afirmacji. Nawet psychologowie nie są zgodni czy afirmacje działają czy też nie.
Moja opinia jest taka, że jeśli dana rzecz, technika czy metoda zadziałała u kilku osób, to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że zadziała także u Ciebie. Jeśli natomiast nie widzisz natychmiastowych efektów, to zastanów się czy aby na pewno postępujesz zgodnie z zasadami tworzenia poprawnych afirmacji.

Afirmacje nie działają ponieważ:

  1. Są źle tworzone, zawierają wiele błędów o których opowiem poniżej.
  2. Są odsłuchiwane, czytane, powtarzane w złych warunkach, ze złym natężeniem i w złym celu (to też istotne, ale o tym za chwilę).
  3. Osoba odsłuchująca afirmacje wymaga natychmiastowych efektów (na następny dzień mają być zmiany).

Można by się skupić głównie na pierwszym punkcie, ponieważ to on jest tu najważniejszy. Przy tworzeniu afirmacji, wielu ludzi popełnia następujące błędy.

UWAGA: skoncentruj się, a najlepiej przeczytaj tę część kilka razy, bo jest ona bardzo istotna i ta wiedza pomoże Ci wyeliminować najczęstsze błędy dotyczące afirmacji. Upewnij się, że nie popełniasz tych błędów przy tworzeniu afirmacji.

Najczęstsze błędy afirmacji

Jeśli myślisz nad tym jak tworzyć własne afirmacje, unikaj tych punktów.

1. Afirmacje nie są prawdą. Oczywiście afirmacje, które dla siebie przygotowujesz. Wyobraź sobie, że chcesz skupić się na zarabianiu pieniędzy. Powtarzając sobie w koło:

  • “mam dużo pieniędzy, jestem bogaty, mam fajną pracę”.

Nie, nie, nie! Jeśli to nie jest prawdą, a Ty nienawidzisz swojej pracy, to nie wmówisz sobie nagle, że ją lubisz. Trzeba podejść do tematu całkiem inaczej. Zamiast tego, spróbuj:

  • “koncentrowanie się na rzeczach, które lubię, pozwala mi je robić jeszcze lepiej”,
  • “rzeczy, które robię dobrze, dają mi satysfakcję i pieniądze”,

Pamiętaj o tym, powtarzaj to, a sukces w pracy, a być może i nowa praca (gdyż postanowisz dokonać zmian na tym polu), będą czymś naturalnym.

2. Często mówi się o takim już klasyku, a mianowicie używanie w afirmacjach słowa “nie”. Czy jest to prawda? W pewnym sensie tak, ale ten problem jest nieco bardziej szerszy, bo okazuje się, że nasza podświadomość generalnie nie lubi negatywnych afirmacji i albo je odrzuca, albo traktuje opacznie.

Dlatego zamiast tworzyć własne afirmacje, które mają walczyć z Twoim problemem, skoncentruj się na rzeczach, które mają go rozwiązać, przykład:

Wyobraźmy sobie, że chcesz schudnąć i powtarzasz sobie “nie jem słodyczy, nie jem słodyczy, nie lubię słodyczy, słodycze są złe”, na czym tak naprawdę się koncentrujesz? Oczywiście na słodyczach. Jak zatem można ich uniknąć? Warto je czymś zastąpić, na przykład: “wybieranie zdrowych posiłków, warzyw i owoców, daje mi energię i pomaga zrzucić wagę”.

Czy lepiej? To zdanie jest prawdziwe.

3. Tworzenie zbyt zawiłych afirmacji. Unikaj zawiłych zdań złożonych, unikaj słów, które psują konstrukcję i sens, na przykład słów “ale”, “nigdy”, “zawsze”. Te dwa ostatnie są zbyt poważne i nasza podświadomość je odrzuca.

“Zawsze wstaję rano o godzinie 6, żeby…”

I gdy raz nie wstaniesz, to co wtedy? Cały plan zmarnowany?

Pamiętaj o tych zasadach, gdy następnym razem będziesz się zastanawiał nad tym jak tworzyć własne afirmacje.

O czym warto pamiętać tworząc własne afirmacje?

Warto się z nimi utożsamiać, dlatego możesz wzmocnić sugestie, używając zwrotów typu “ja imię, wiem że…”. Pamiętaj, aby te stwierdzenia odzwierciedlały Ciebie. Czasem pewne rzeczy trzeba będzie okrążyć. Jeśli chcesz się zniechęcić do czegoś, co jest złe, nie możesz powiedzieć wprost, np. “picie dużej ilości piwa, jest złe, ponieważ…” to nie zadziała. Zastanów się jakie korzyści płyną z niepicia piwa i jak można by to zawrzeć w afirmacjach?

Zatem podsumowując, jak tworzyć własne afirmacje?: najprościej jak to możliwe, pisząc prawdę, czasem podchodząc do problemu “od tyłu”, unikając negatywnych skojarzeń. Tyle i aż tyle w tym jakże istotnym temacie.

Powodzenia.

Odbierz ZA DARMO

  • próbka Dziennika Afirmacji Hepika (10 pierwszych rozdziałów, aż 34 strony),
  • mini-kurs "Jak Tworzyć Własne Afirmacje,
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Afirmacje Hepika

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...

Prawo przyciągania

Witam Cię serdecznie w kolejnym wpisie na moim blogu. Dziś ...

Dlaczego warto korzy

Jeśli już korzystasz z Dziennika Afirmacji Hepika to chce Ci ...

Dziennik Afirmacji H

Witaj Dzisiejszy wpis poświęciłem, aby opisać coś co stworzyłem specjalnie z ...

Jak tworzyć własne

Witaj na prawdopodobnie najpopularniejszym blogu dotyczącym afirmacji, czyli blogu Hepika. ...

Jak pokonać problem

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy wszystko ...